BESTUURSWISSELING En verder 49 cursisten van het eerste jaar en eveneens 49 cursisten van het tweede jaar hebben hun certificaat van de School voor Geschiedenis ontvangen. Het eerste e-book van de Geschiedkundige Kring is een feit: Een Belgische dorp in een Brabantse stad. Het gedrukte exemplaar is in 1999 uitgegeven in de reeks Studies uit Bergen op Zoom, maar is al enige tijd uitverkocht. Het boek is te downloaden op de website van de Geschiedkundige Kring. Er zal de komende maanden veel aandacht zijn voor het effect van de Eerste Wereldoorlog op Bergen op Zoom. Voor de Geschiedkundige Kring culmineert dat in de presentatie van het ledengeschenk (zie elders in deze Waterschans) dat ook in de lokale boekhandel te koop zal zijn. Om op de hoogte te blijven van de activiteiten rondom de herdenking van het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog én rondom de viering dat 70 jaar geleden voor Bergen op Zoom een eind kwam aan de bezetting door Nazi-Duitsland, raad ik u aan om de komende maanden de lokale schrijvende pers en de lokale omroep in de gaten te houden en uiteraard de website van de Geschiedkundige Kring. Joost de Graauw, voorzitter Bij de Algemene Ledenvergadering 2014 waren aftredend en niet herkiesbaar de heer Frans Witjes en de heer Eric Goossen. In hun plaats werden gekozen de heer Jos van Rijn en de heer Marc van der Steen. Oud bestuur: v.l.n.r. Sjef de Wit, Greetje Hage, Frans Witjes, Hilde van den IJssel, Laurijs Weyts, Joost de Graauw, Ria Huisman, Eric Goossen, Jan van Tienen. Nieuw bestuur: v.l.n.r. Sjef de Wit, Marc van der Steen, Greetje Hage, Jos van Rijn, Hilde van den IJssel, Laurijs Weyts, Joost de Graauw, Ria Huisman, Jan van Tienen Op 12 juli a.s. organiseert onze oud-voorzitter Nic Grosfeld weer een bezoek aan de slagvelden van de Somme in Noord-Frankrijk. Bedoeld voor de Vrienden van de Stichting Cort Heyligers zijn er nog een aantal plaatsen beschikbaar. Het vertrek is vastgesteld op 8.30 uur, de thuiskomst zal omstreeks 22.30 uur zijn De kosten zijn 40,- per persoon. Er wordt stilgestaan bij het dramatisch gebeuren van 1 juli 1916 waarvoor we Albert, La Boiselle, Longueval [monument Zuid-Afrika], Thiepval en Beaumont-Hamel bezoeken. Hierna rijden we naar Arras waar gelegenheid is tot ontspanning en waar u wat kunt eten. De lunch gebruiken we weer bij het monument van Zuid-Afrika, waarvoor u zelf wat inkopen kunt doen. Nadere informatie volgt voor degenen die zich inschrijven via e-mail: nhmgrosfeld@kpnmail.nl U hoort dan direct of u meekunt. 51 De Waterschans 2 - 2014

De Waterschans | 2014 | | pagina 3