VACATURES BESTUUR: OPROEP hem op non-actief zette. Vervolgens was hij naar het westfront gekomen om het commando over de 64e Infanteriedivisie op zich te nemen. Toen de situatie in West-Europa voor de Duitse troe pen in augustus 1944 uitzichtloos werd, werd ook Model van het oostfront naar het westen verplaatst om het ingestorte front weer opnieuw op te bouwen, een kwaliteit waar deze veld maarschalk in uitblonk. Model heeft een eventu ele bevordering of onderscheiding van Eberding tegen gehouden. De Canadezen gaven hem wel erkenning. In de samenvatting van de Inlichtin gendienst van het 1e Canadese Leger is te lezen over de 64e Infanteriedivisie: "the best infantry division we have met." Op de vraag waarom hij zo verbeten had gevochten liet Eberding weten dat de Duitsers wel moesten vechten omdat een Russische bezetting erger is als oorlog. Literauurlijst In april 2015 treden secretaris Greetje Hage en Hilde van den IJssel, bestuurslid en tevens voorzitter van de Werkgroep School voor Geschiedenis, af. Zij zijn dan, statutair gezien, het maximale aantal jaren in functie geweest. Het bestuur heeft profielschetsen gemaakt en roept belangstellenden op voor de functies van secretaris en bestuurslid, eventueel tevens voorzitter van de Werkgroep School voor Geschiedenis. Alle functies binnen de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom worden vervuld op vrijwillige basis en zijn dus onbezoldigd. Hebt u belangstelling voor één van deze functies, dan nodigen wij u uit dit bij voorkeur per e-mail kenbaar te maken bij de secretaris: greetje.hage@hetnet.nl of secretaris@geschiedkundigekringboz.nl (tel. 0164-24 31 44). Zij zal dan de profielschets toesturen en informatie verstrekken over de procedure. U heeft tot 1 november 2014 de tijd om de profielschets op te vragen. Vanzelfsprekend zal ook het bestuur actief op zoek gaan naar kandidaten voor deze functies. Namens het bestuur, Joost de Graauw, voorzitter Aernoudts, K. Waar de rode klaproos bloeitepisode uit de Tweede Wereldoorlog strijd om de vrijmaking van de linker Schelde-monding september - november 1944, Oostburg, W.J. Pieters, 1972 Copp, T. Vogel, R. Maple Leaf Route: Scheldt, Ontario 1985 Ellis, J. Brute force Allied strategy and tactics in the Second World War, New York, Viking, 1990 Goossens, A.B.J. West-Zeeuws-Vlaanderen 1939-1946 Deel 2: Vlucht en bevrijding, Apeldoorn, 1997 Mehner, K. Die Geheime Tagesberichte der Deutschen Wehrmacht- führung im Zweiten Weltkrieg, Band 11, Osnabrück Biblio Verlag, 1984 Sakkers, H. Houterman, H. Atlantikwall in Zeeland en Vlaanderen gedurende opbouw en strijd 1942-1944, Rijswijk, Uitgeverij De Citadel, 2000 Sakkers, H. Enigma en de strijd om de Westerschelde Het falen van de geallieerde opmars in september 1944, Soesterberg, Uitgeve rij Aspekt, 2011 Sakkers, H: Duitse militaire standrechtelijke executies in Zeeland september-december 1944, Soesterberg, Uitgeverij Aspekt, 2013 Schramm, PE. Kriegstagebuch des Oberkommandos der Wehr- macht, München, Bernard Graefe, 1982 Zuehlke, M. Terrible victoryFirst Canadian Army and the Scheldt Estuary Campaign September 13 - November 6, 1944, Vancouver/ Toronto/Berkeley, Douglas MacIntyre, 2007 De Waterschans 3 - 2014 134

De Waterschans | 2014 | | pagina 50