HOFZAALLEZINGEN 2015 CULTUURHISTORIE ROND BERGEN OP ZOOM Voor de zestiende keer wordt een reeks van vier Lezingen georganiseerd over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom. De Lezingen worden gehouden in de Hofzaal van Het Markiezenhof Historisch Centrum te Bergen op Zoom en wor den georganiseerd door Het Markiezenhof, De Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth. Dinsdag 3 maart 2015 Gewone mensen in ongewone omstandigheden! Jan van Oudheusden Wat betekende de Tweede Wereldoorlog nu fei telijk voor de Brabanders van toen? Aan de hand van een reeks bijzondere, soms niet eerder gepubliceerde foto's laat Jan van Oud heusden ons zien hoe het onvoorstelbare drama van deze oorlog met al zijn aspecten van geweld en verwoesting, van onvrijheid, onderdrukking en vervolging zich ook hier heeft voltrokken, in Brabantse straten, steden en dorpen, in de al ledaagse leefomgeving van die generatie. Dinsdag 10 maart 2015 Geschiedenis van Joodse families in Bergen op Zoom Anje van Buuren Altijd als ik door de kleine hal van de voormalige sjoel aan de Koevoetstraat in Bergen op Zoom loop, kijk ik naar de zwart marmeren tabletten met daarop de namen van 'hen die niet terug kwamen'. Wie waren zij, waar kwamen zij van daan, welk beroep hadden zij? Zo begon ik een genealogische reis door de archieven en langzaam maar zeker werden de contouren zichtbaar. Hierover wil ik u vertellen. Dinsdag 17 maart 2015 De Slag om de Schelde Paul Versijp De Slag om de Schelde is een van de grootste militaire operaties waarbij naast Canadese, ook Britse, Schotse, Franse en Poolse troepen de opdracht krijgen de Westerschelde - toegangs weg naar Antwerpen - te veroveren op de Duit- Nedertandse meisjes vermaken zich in het voorjaar van 1941 met soldaten van de Marine Ftak Abteitung in Bergen op Zoom. Beeldbank WO2 NIOD)

De Waterschans | 2014 | | pagina 27