HERINNERING OPHALEN LEDENGESCHENK 2014 sers. De bevrijding van de Scheldemonding wordt opgedragen aan het Canadese 1e Leger. De Antwerpse havens zijn voor de geallieerden van groot belang voor de toevoer van troepen en materieel. Het wordt een slag met bijna 13.000 slachtoffers waaronder meer dan 6.000 Cana dese soldaten. Deze slag moeten we blijven ge denken als dank voor onze vrijheid. Dinsdag 24 maart 2015 De Canadese bevrijders Robert Catsburg Oktober 1944: duizenden in kaki geklede Cana dese jongens betreden West-Brabant om de bezetter te verjagen. Heroïsche beelden in films geven de indruk dat het een avontuurlijke bezig heid was. Hoe is het eigenlijk echt om als sol daat uit het verre Canada in de West-Brabantse polders en zandgronden te moeten vechten te gen de Duitsers? Op basis van verhalen van de soldaten die het meemaakten wordt de toehoorder meegenomen in een poging om bovenstaande vraag te beant woorden. Verhalen van gewone mensen onder extreme omstandigheden. De lezingen vinden plaats in de Hofzaal van Het Markiezenhof, Steenbergsestraat 8 in Bergen op Zoom, op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De deelnamekosten bedragen 27,50 voor 4 lezingen (inclusief koffie/thee). In de voorver koop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van Het Markiezenhof vanaf 2 januari (dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties. Vanaf woensdag 23 februari is het mogelijk om kaarten per lezing te kopen, deze kosten 10,- per stuk (op op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar: lezingenreeks0bergenopzoom.nl of bellen naar Yolande Kortlever of Claartje Rijkers (0164-277077). Op zaterdag 4 oktober jl. vond de presentatie plaats van het boek BERGEN BETROKKEN over de korte tijd dat Bergen op Zoom in oktober 1914 betrokken werd bij het drama van de Belgische vluchtelingen en de lange geschiedenissen die zich hierna ontwikkelden. Het boek is een eigen uitgave van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom en is tot stand gekomen door de medewerking van vrijwilligers uit de Projectgroep Belgische Vluchtelingen en de Werkgroep Boeken van onze Kring. Zij hebben intensief samengewerkt, onderzoek gepleegd en uiteindelijk het boek geschreven en samengesteld. Leden van de Geschiedkundige Kring kunnen het boek afhalen, tegen overlegging van het afhaalbewijs, in: Het INFORMATIECENTRUM van Het Markiezenhof Steenbergsestraat 6, Bergen op Zoom van dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 17.00 uur tot 31 januari 2015. Het afhaalbewijs is aan de leden per separate brief of per e-mail toegezonden in september 2014. Mocht u door omstandigheden het boek niet zelf kunnen ophalen en ook niet kunnen laten ophalen, dan kunt u contact opnemen met de penningmeester Jos van Rijn, bij voorkeur per mail: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl of per telefoon: 0164-683418. De Waterschans 4 - 2014 164

De Waterschans | 2014 | | pagina 28