De Kastanje-eters van Huize Lievenshove (1949-1957) Huize Lievenshove Henk van Boekel De Kastanje-eters van Boekbespreking Henk van Boekel Marc van der Steen Henk van Boekel bracht zijn jeugdjaren door in het kindertehuis Lievenshove in Bergen op Zoom. Hij is vijfendertig jaar lang leraar schei kunde geweest. Nu hij met pensioen is, heeft hij zijn ervaringen in en om Huize Lievenshove aan het papier toevertrouwd. Door zijn kleurrijke manier van schrijven weet Henk je gemakkelijk mee te nemen naar zijn jeugdjaren. Je stapt direct in zijn belevingswe reld. In 30 relatief kleine hoofdstukken vertelt hij openhartig over zijn tijd in het kindertehuis Huize Lievenshove, zijn relatie met zijn ouders, zijn kwajongensstreken en zijn schooltijd op de Sint Franciscusschool en de Heilig Hartschool. Hij beleeft als kind prachtige avonturen in de schitterende natuur rond Lievenshove en het Landgoed Lievensberg, maar het gemis aan ou derlijke liefde komt indringend in de verhalen naar voren. Het 87 pagina's tellende boekje leest vlot weg, maar maakt ook indruk vanwege het indringen de gemis dat door de glimlach over het jeugd avontuur en de kwajongensstreken heen prikt. Henk laat een mooi autobiografisch document achter voor zijn twee dochters, maar ook voor de Bergenaar die met dit boekje via een oogge tuigenverslag kennis kan nemen van een stukje Bergse geschiedenis. Auteur Henk van Boekel Uitgeverij Uitgeverij Boekscout.nl Soest ISBN 978-94-022-1119-1 Prijs 14,95 Bergen op loom 1949 -1957 De Waterschans 4 - 2014 172

De Waterschans | 2014 | | pagina 36