t - r v pert dient hier als zeil. Het rechterdeel laat een paar jongens zien die iets gevangen hebben, in dit geval natuurlijk een echte krab! In het overblijflokaal bevonden zich nog twee kleinere schilderingen, als decoratie boven de deuren. In min of meer ovaalvormige vlakken heeft hij een tafereel van enkele eendjes geschilderd. De andere kleine schildering laat een paar maanvis sen zien, geschilderd en gedateerd in 1959. Koperen Ko In de benedengang trof ik een muurschildering van een Koperen Ko aan, die begeleid door een carnavalesk uitgedost hondje, wordt gadegesla gen door vier kinderen. Een Koperen Ko is een clownesk uitgedoste figuur, die tegelijkertijd accordeon en trom mel kan spelen door middel van touwtjes aan de enkels. Het stampen met de voeten geeft de trommelslag. De man draagt een hoed met bellen en het hondje draagt een narrenkapje met belletjes. Het Bergse element werd onder andere ver werkt op het trommelvel. De Peperbus is erop afgebeeld en deze wordt 'beslagen' door de trommelstok. Het zwart met blauw geruite pak van de Koperen Ko komt als het ware terug in de geblokte tegelvloer die transparant geschilderd is. Achter de aandach tig luisterende kinderen staan gestileerde hui zen afgebeeld en de Gevangenpoort. Afb 5: Strand (detail zandkuil), muurschildering, Fons Gieles 1959-1960. Foto Mariëlle Gieles. Afb 6: Eendjes, muurschildering, Fons Gieles 1959-1960. Foto Mariëlle Gieles. Afb 7: Koperen Ko (detail hondje), muurschildering, Fons Gieles 1959-1960. Foto Mariëlle Gieles. De Waterschans 4 - 2014 176

De Waterschans | 2014 | | pagina 40