P-J V /ff Bij Latere bestudering van dit vredige tafereel moest ik plotseling terugdenken aan de tijd dat ons gezin aan de Vijverberg woonde. Dat was precies in de periode dat deze schil deringen zijn ontstaan, eind jaren vijftig en vroege jaren zestig. Mijn moeder had voor de vier kinderen een witte katoenen wigwam ge naaid, die met behulp van dikke bamboestok ken zomers in de tuin werd opgezet. Wij konden er overdag heerlijk in spelen en mijn vader vertelde 's avonds, gezeten voor die wigwam, hele spannende verhalen. Daarin was hij trouwens ook heel goed. Altijd werd er door hem voor het slapen gaan een verhaal verteld. Wij mochten dan kiezen of het een lief, griezelig of spannend verhaal zou worden. Hij verzon het ter plekke. Hoofdfiguren in zijn verhalen waren Miena en Krelis Hangsnor en de dief Toontje de Soep. Andere namen weet ik helaas niet meer maar mijn moeder heeft vaak gezegd "hadden we die verhalen maar opgenomen, dan hadden we er rijk van kunnen worden". Sint Hubertus De Laatste schildering, overwegend in groene tinten uitgevoerd, heeft een religieus thema. We zien op het linker muurvlak, een ridder geknield naast zijn paard. Naast hem ligt zijn gevallen pijlenkoker. De ridder en zijn paard bevinden zich in een bos en rechts bovenin het vlak zien we een hert met een opvallend gewei. Hier is de legende van Sint Hubertus afgebeeld. Deze ver haalt van de man Hubertus die tijdens het jagen een hert in het vizier krijgt. Echter, op het mo ment dat hij het dier wil neerschieten verschijnt er een lichtend kruis in het gewei. Sint Hubertus staat nu bekend als patroonhei lige van de jacht. iT jfif Afb 10: St. Hubertus, muurschildering, Fons Gieles 1960. Foto Mariëtte Gieles. De Waterschans 4 - 2014 178

De Waterschans | 2014 | | pagina 42