7, Geachte lezer, Kroonleden In deze Waterschans wordt vanzelfsprekend op meerdere plaatsen aandacht besteed aan het onverwachte overlijden van Ad van den Bulck. De redactie zal zijn deskundige en professionele bijdragen voor De Waterschans ten zeerste missen. Ad was een auteur waar je op kon rekenen en voor de samenstelling van een tijdschrift is dat erg belangrijk. Namens de redactie wens ik Miep en verdere familie veel sterkte bij het verwerken van dit plotselinge verlies. In deze laatste Waterschans van 2014 kijk ik graag nog even terug naar de activiteiten rond om 70 jaar bevrijding. Bij alle projecten hebben de leden van het Burgercomité 70 jaar Bevrij ding Bergen op Zoom zich verbaasd over de enorme publieke belangstelling. Natuurlijk hebben onder andere de komst van prins Maurits en vooral het prachtige weer daaraan bijgedragen, maar dan nog was de grote toe stroom van belangstellenden bij alle festiviteiten hartverwarmend. Dankzij alle reacties die het comité tijdens en na het weekend van 25 oktober heeft ontvangen, hebben we bovendien kunnen constateren dat we (in ieder geval deels) ge slaagd zijn in onze opdracht om De Slag om de Schelde meer bekendheid te geven bij een groter publiek. Het themanummer van De Waterschans heeft daar zondermeer aan bijge dragen. In de tweede helft van oktober liep de extra verkoop dusdanig goed, dat het bestuur in allerijl heeft moeten besluiten om een extra oplage van 300 stuks bij te laten drukken. Dat zijn drie vliegen in één klap: extra publiciteit (en wellicht leden) voor de Geschiedkundige Kring, grotere bekendheid voor De Waterschans en verspreiding van de kennis over de Slag om de Schelde. Met de ondertekening van het conve nant tussen Canada en onder andere de ge meente Bergen op Zoom is blijvende aandacht voor de Slag om de Schelde geborgd. Hoe en door wie dat in de (nabije) toekomst ingevuld gaat worden, is de komende maanden onderwerp van gesprek. Tot slot van deze column vraag ik uw aandacht voor het volgende. Het is elke keer weer een behoorlijke uitdaging om een kwalitatief goede en volwaardige Waterschans te maken. Gelukkig hebben we een vaste poule van des kundige auteurs die regelmatig een artikel inleveren, maar omwille van de diversiteit en continuïteit zou een grotere groep 'schrijvers' zeer wenselijk zijn. Ik ben er van overtuigd dat er onder onze lezers genoeg mensen te vinden zijn die zich dusdanig verdiept hebben in een onderwerp, dat er voldoende materiaal is voor een bijdrage. Laat eens wat van u horen! De redactie is altijd bereid om mee te denken en eventueel te helpen bij het schrijven van uw verhaal. Ik ben er vast van overtuigd dat dit verrassende verhalen op kan leveren. Rest mij niets anders dan u namens de voltal lige redactie een fijne Kerst en een gezond en liefdevol 2015 toe te wensen. Ook volgend jaar zullen wij ons uiterste best doen om u vier mooie Waterschansen voor te schotelen. Wist u trouwens dat 2015 is uitgeroepen tot Internationaal Jaar van het Licht? Irene van Kemenade, hoofdredacteur De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic De Waterschans 4 - 2014 FAUBTD NUMINE BERQA VICTRIX 140

De Waterschans | 2014 | | pagina 4