Bergen op Zoom Op 15 maart 1922 wordt Lutz Leraar wis- en natuurkunde aan de HBS en Hogere Handels school (het latere MoLLerLyceum) in Bergen op Zoom. Zijn salaris is niet groot en spoedig komen de geldzorgen weer om de hoek kijken. Het ge zin leeft nog steeds op te grote voet. Ze wonen achtereenvolgens op de Antwerpscheweg, eerst op nummer 434 en later op nummer 428, ver huizen naar de Parallelweg 39 en hun laatste adres is Noordsingel 78. In het katholieke Bergen op Zoom heeft het gezin het erg naar de zin. Lutz en Jenny trekken veel op met Jos en Jackie Juten. De middelbare school waarop Lutz lesgeeft vindt dat de docenten ieder jaar op retraite moeten om hun geloofsleven te voeden en een voorbeeld te zijn voor hun leerlingen op moreel en godsdienstig gebied. Lutz brengt jaarlijks acht dagen in retraite door in de nabij gelegen Koningshoeven Abdij in Berkel-Enschot. Opleiding en intreden George gaat naar het Juvenaat, in die dagen een priesteropleiding in Bergen op Zoom. Hij is daar intern, hoewel zijn ouders vlakbij de school wonen. George kan maar moeilijk mee op school. Rob, die in Hulst een opleiding volgt, heeft niet de inzet om deze opleiding af te maken. Lutz en Jenny weten dat zij financieel niet in staat zijn hun kinderen een goede opleiding te geven. Lutz beseft dat intrede in een klooster de mogelijkheid schept op kosten van de desbetreffende orde of congregatie een opleiding te volgen. Beide jongens, die enige jaren in de tropen hebben gewoond, willen het liefst missionaris worden. Lutz heeft dankzij zijn jaarlijkse retraites goede contacten met de Koningshoeven Abdij, een trappistenklooster, een contemplatieve orde. Hij weet ook dat de trappisten geen hoge eisen stellen aan de opleiding tot priester van eigen kLoosterLingen. Jenny's grootste wens is dat al haar kinderen in het klooster intreden. Zij is ervan overtuigd dat er niets mooier is dan je leven aan Jezus te geven. Lutz is daarin wat terughoudender. Successievelijk doen de drie broers George, Rob en Ernst aLs trappist hun intrede in de abdij van Onze-Lieve-Vrouw-van-Koningshoeven in Berkel-Enschot. George en Ernst als monnik en Rob als lekenbroeder. Intussen voelt Lina (Lien), hun oudste kind, zich steeds meer tot het kloosterleven aangetrokken en haar wens is ook bij de trappisten in te treden. Het dichtst bijzijnde trappistenklooster ligt in België, de Franstalige abdij Notre-Dame-de-la-Paix in Chimay. Zij is het eerste Nederlandse meisje dat daar intreedt. De tweeling Dorothea (Door) Afb.1: Familie Löb. Bovenaan v.l.n.r.: Door, Rob broederjErnst, George Fr. Ignatiusj en Wies. Zittend: Lies, Ir. Lutz Löb, Jenny Löb-van Gelder met haar pleegkind Deetje. Vooraan Paula en Hans 25 De Waterschans 1 - 2015

De Waterschans | 2015 | | pagina 25