Historische kroegentocht in het centrum van Bergen op Zoom STADSEXCURSIE door Henk Franken Datum: zondag 17 mei 2015 en zondag 07 juni 2015 Verzamelplaats: Beursplein, Bergen op Zoom Aanvangstijd: 12.30 uur Dé kenner van de historie van de Bergse cafés is Henk Franken. Henk is al 25 jaar bezig met het vergaren van informatie over deze aansprekende bedrijfstak. Hij is zijn omvangrijke kennis en beeldmateriaal aan het samenbrengen in het boek Bergen op Stap, dat eind 2016 zal verschijnen. Wij hebben Henk bereid gevonden om de voorjaars-stadsexcursie te verzorgen: deze keer dus een historische kroegentocht langs kenmerkende uitgaansgebieden in de stad. Hij zal ons vertellen over de opkomst en neergang daarvan, laat bijzondere plaatsen zien en vertelt daarbij bijzondere anekdotes. En dat allemaal in zijn vlotte Bergse vertelstijl. De wandeling is een ware 'trip to memory lane', want we hebben allemaal wel herinneringen aan cafés en kroegen. Wellicht dat we de verhalen van Henk kunnen verrijken met onze eigen verhalen, anekdotes of foto's en materialen. Henk zal daar heel blij mee zijn. Vanwege de te verwachten belangstelling en het maximale aantal van 25 deelnemers per keer vindt de stadsexcursie dit voorjaar plaats op twee zondagen. De wandeling eindigt om 14.30 uur, wederom op het Beursplein. In de omliggende cafés kan voor eigen rekening "nageborreld" worden. De stadsexcursies staan open voor leden en niet-leden. Aanmelding vooraf is vereist met opgave van de gewenste datum 17 mei of 7 juni 2015. Dit kan vanaf 28 maart 2015 bij voorkeur via e-mail: marc@bergenopstoom.nl of eventueel telefonisch: 06-46252720 (door s.v.p. de voicemail in te spreken). 29 De Waterschans 1 - 2015

De Waterschans | 2015 | | pagina 29