Jaarexcursi'e 2015 PRINSENSTAD DELFT De Excursiecommissie van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom heeft voor zaterdag 5 september 2015 wederom de jaarexcursie georganiseerd. Dit jaar zal het reisdoel de 'Prinsenstad' Delft zijn. Na de ontvangst wordt onder leiding van deskundige gidsen een stadswandeling gemaakt, waarbij onder meer een bezoek wordt gebracht aan de Nieuwe Kerk, waar het grafmonument van de Oranjes zich bevindt. Maar ook stratenpatronen en enkele van de honderden andere monumentale gebouwen komen aan bod. Na de gezamenlijke lunch volgt een bezoek aan Museum Prinsenhof, niet alleen een uniek monumentaal gebouw maar ook het voormalig Hof van Willem van Oranje. We beleven er een stuk Nederlandse geschiedenis en ervaren wat de Vader des Vaderlands ook nu nog voor ons land betekent. Ook ontdekken we hoe Delfts Blauw kon uitgroeien van een eenvoudig namaakproduct tot een wereldwijd Hollands icoon en hoe Delft en de Delftenaren hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van Nederland. Tot slot biedt het Vermeercentrum een ontdekkingstocht door het leven, het werk en de stad van Johannes Vermeer. Daarna is het tijd om terug naar Bergen op Zoom te rijden om thuis alle indrukken te verwerken. Samenvattend: De Excursiecommissie, namens het bestuur van de Geschiedkundige Kring Bergen op Zoom. Vertrek op zaterdag 5 september 2015 om 08.00 uur vanaf het parkeerterrein van Sporthal Gageldonk, Ga- gelboslaan 160, 4623 AH Bergen op Zoom. De inschrijving staat open voor leden van de Geschied kundige Kring Bergen op Zoom met desgewenst één introducé per lid. Museum Prinsenhof Delft is niet geheel toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Deelnameprijs bedraagt 59,00 per persoon voor busvervoer, koffie/thee met appelgebak bij aankomst, wandeling met gidsen, lunch met koffie/thee/melk, soep en een kroket, entree Prinsenhof en entree Ver meercentrum. Alle andere eventueel te gebruiken consumpties van deze dag zijn voor uw eigen rekening. Indien u op 5 september een geldige Museumjaar kaart kunt tonen bedraagt de deelnameprijs slechts 55,00 per persoon. Telefonisch aanmelden voor deze reis kan van dinsdag 7 juli (vanaf 10.00 uur) tot en met woensdag 22 juli 2015 bij W. van Nieuwenhuijzen (0164 - 238835). Vermeld naam (namen) aantal personen en telefoon nummer, uw lidmaatschapsnummer van onze vereni ging en of u in het bezit bent van een geldige Museum jaarkaart. Het verschuldigde bedrag dient direct na aanmelding te worden overgemaakt naar NL28 RABO 0347 2155 13 t.n.v. Penningmeester Geschiedkundige Kring Bergen op Zoom onder vermelding van 'Delft' en uw lidmaat schapsnummer van de Geschiedkundige Kring. U bent pas ingeschreven voor deze reis als óók de juiste beta ling ontvangen is. Bij onverhoopte annulering uwerzijds kan 7,50 admi nistratiekosten in rekening worden gebracht, plus de al gemaakte kosten. Het staat u vrij elders een annule ringsverzekering af te sluiten. Naar verwachting zijn wij om 18.00 uur terug in Bergen op Zoom. 67 De Waterschans 2 - 2015

De Waterschans | 2015 | | pagina 27