Beste lezers, Colofon Algemene Ledenvergadering (ALV) 2015 Ik zou deze column grotendeels kunnen vullen met een terugblik op de vele activiteiten die dit eerste half jaar hebben plaatsgevonden. Ik beperk mij tot een terugblik op de Algemene Ledenvergadering 2015. Zoals gebruikelijk kunt u het verslag lezen op onze website. Ik atten deer u graag op twee zaken. Ten eerste dat de aanzet is gegeven voor de viering van het 50-jarig jubileum van de Geschiedkundige Kring. Projectleider Marc van der Steen doet in deze Waterschans een oproep aan de leden waarvoor ik nadrukkelijk uw aandacht vraag. Ten tweede dat u het volgende ledengeschenk in 2016 tegemoet kunt zien en het daaropvolgende in 2018, waarbij er uiteraard naar gestreefd wordt een relatie te leggen met ons jubileum. De bestuursleden Greetje Hage en Hilde van den IJssel waren statu tair aftredend. Jan Hopstaken werd door het bestuur voorgedragen voor de opvolging van Hilde van den IJssel als algemeen bestuurslid, tevens voorzitter Werkgroep School voor Geschiedenis. Jan is werk zaam geweest in het sociaal-maatschappelijk werk, laatstelijk als beleidsadviseur bij de Gemeente Bergen op Zoom. Ook is hij bij de Stichting In Den Scherminkel en bij de Stichting Bezichtiging Monumen ten bestuurlijk actief geweest. Voor de opvolging van Greetje Hage in de functie van secretaris hadden helaas geen leden geopteerd. Zittend bestuurslid Sjef de Wit heeft vervolgens aangeboden deze functie over te nemen en is door het bestuur voorgedragen. De vergadering heeft ingestemd met beide voordrachten. Jan, hartelijk welkom in ons bestuur. Na het huishoudelijk deel, werd de ALV afge sloten met een lezing door Peter en Hans de Kok. Zij namen de grote Inleveren kopij voor Waterschans 3, 2015 vóór 1 Augustus 2015 De Waterschans 45ste jaargang nr. 2, juni 2015 ISSN 0926-3918 Verschijnt viermaal per jaar Oplage: 1300 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl webmaster: Laurijs Weyts: webteam@geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom Bestuur Voorzitter: Joost de Graauw Secretaris: Sjef de Wit Hoheweg 65 4623 XB Bergen op Zoom tel: 0164 - 257307 e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Jos van Rijn Het Gilde 7 4661 MB Halsteren Tel.: 0164-683418 e-mail: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Bankrekening 24 05 922 IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal) per jaar Erelid Dr. W.A. van Ham Ledenadministratie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Laurijs Weyts Jan van Tienen Ria Huisman Marc van der Steen Jan Hopstaken Redactiesecretariaat J. Dekker Ansjovislaan 27 4617 AN Bergen op Zoom tel.: 0164-237572 e-mail: j.j.j.dekker@home.nl Tijdschrift van de Kring De Waterschans Redactieleden: Jaap Dekker (redactiesecretaris) Bart van Eekelen Joost de Graauw Irene van Kemenade (hoofdredacteur) Marieke Liefting Jan Peeters Daphne Valentijn Toezicht distributie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Omslag: Albert van de Laarschot. Foto: Familiebezit Layout-vormgeving/druk Twigt GrafiMedia- Moordrecht

De Waterschans | 2015 | | pagina 2