als inspecteur bij de suikerfabriek van Osuere. Op 1 januari 1900 vestigden ze zich in Bergen op Zoom. Eerst woonden ze in de Steenberg- sestraat, later in de Engelsestraat. Joannes is overleden in Bergen op Zoom op 31 maart 1906 en zijn echtgenote op 27 november 1910, ook in Bergen op Zoom. Onderwijzer Over de periode tot zijn huwelijk is weinig over Albert van de Laarschot te vinden. Wat we wel weten, is dat hij koos voor het beroep van onder wijzer. Op 3 mei 1911 trouwde hij met de Bergse Johanna Antoinetta Le Bot, geboren op 7 febru ari 1883. Ze gingen wonen in de Arnoldus Assel- bergsstraat. Op 17 februari 1912 werd hun oudste zoon Emiel geboren. Hij kreeg de doopnamen Emiel Christi- aan Johan Marie. Op 16 april 1914 werden de tweelingzoons geboren: Christiaan Albert Victor Louis (hij stierf negen dagen later, op 25 april 1914) en Albert Frederik Gerard Willem. Het ge zin ging in de Auvergnestraat wonen. Ze hadden duidelijk hun draai in Bergen op Zoom gevonden, wat blijkt uit het verzoek van Albert tot natura lisatie.2 Albert Charles Jean van de Laarschot werd in mei 1920 officieel Nederlander. Albert Charles Jean van de Laarschot was on derwijzer aan de Neutrale School. Ook was hij leraar aan de R.K. Handelsschool en het Nor- bertus Lyceum in Roosendaal. Hij gaf les in te kenen, maar ook de vakken machineschrijven en stenografie behoorden tot zijn competenties. Ook op andere manieren was hij actief in het Bergse sociale leven: zo was hij lid van de Geschied kundige Kring 'Het Markiezaat'. Tevens was hij medeoprichter en voorzitter van "het bestuur der afdeling Bergen op Zoom van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden."3 Afb. 3. Albert van de Laarschot met zijn klas van 1921. Foto: Het Markiezenhof. 47 De Waterschans 2 - 2015

De Waterschans | 2015 | | pagina 7