1 lebei druk en onze zaak is de afgelopen jaren altijd gestaag blijven groeien. Met de komst van de inmiddels eveneens po pulaire ijssalon Emma in de Fortuinstraat is er voor IJssalon Crusio niets veranderd. Coen: We hebben een ideale locatie aan het Gou vernementsplein. Daarbij biedt Emma een totaal ander product aan dan wij. Het ijs van Emma smaakt anders. Hun afwijkende receptuur is on getwijfeld ook een goede keuze geweest. Klanten kiezen specifiek voor Emma of voor ons. Onze klandizie groeit nog steeds en volgens mij is het bij hen ook heel druk. Kortom: iedereen blij! "leder zijn eigen stijl en daarmee zijn eigen klantenkring. Dat is toch perfect?" Ook qua aanbod is IJssalon Crusio veranderd. Ze zijn uitsluitend met vers fruit gaan werken in hun recepten. Coen: Vroeger werd er soms vers fruit aan de re cepten toegevoegd, maar voornamelijk werd alles bereid op basis van concentraat. En het bereiden ervan is heel simpel. Al het ijs bestaat eigenlijk slechts uit drie ingrediënten: heel veel fruit, water en suiker. Suiker heb je nodig om te voorkomen dat het fruit hard wordt. Hiervoor kan je ook zout of wodka gebruiken, maar dan spreken we niet meer over lekker ijs! Dus helaas is suiker onontbeerlijk om het ijs schepbaar te houden bij een lage tem peratuur. Gelukkig zitten er ook veel natuurlijke suikers in fruit, dus we kiezen voor hele hoge fruit- doseringen, zodat we zo min mogelijk extra suiker hoeven toe te voegen. In het ijs zit altijd minimaal 50 fruit. Van sommige fruitsoorten, waaronder aardbeien en sinaasappels, koop ik één keer per jaar een grote hoeveelheid in. Deze vries ik in, zo dat ik zeker weet dat ik ook in de winter aardbeien en sinaasappelijs kan verkopen. Dat zijn gewoon van die smaken waar altijd vraag Stamboom familie Crusio Afb. 8: Coen Crusio en Kiona Malinka in IJssalon Crusio. Foto: www.dichtbijtholen.nl. Cornelis Crusio (*1850) - Paulina Dietvorst *1852) Adrianus Crusto (*1378) - Adriana van 't Nederend (*1883) Willem Crusio (*1891) - Alberdina van Baal (*1892) Adrie Crusio (*1919) - Corrie de Wit Cees Crusio (1929-1996) - Annie Crusio (*1932) Wim Crusio (*1947) Gerard Crusio (*1956)- Tineke Cremer (*1957) Wirn Crusio (*1954) Coen Crusio (*1981) De Waterschans 3 - 2015 106

De Waterschans | 2015 | | pagina 10