Kroonleden het voorbije verenigingsjaar nog veel hand- en spandiensten verricht voor de penningmeester. Het was dan ook fijn dat Frans bij dit samenzijn aanwezig kon zijn. Na deze terugblik, een blik vooruit. De Werk groep Boeken werkt aan het ledengeschenk 2016 en kijkt ook al vooruit naar het ledenge schenk voor het jubileumjaar 2018. Kort na het verschijnen van deze Waterschans vindt een lezing plaats door Sander Wassing over de be zoeken van Alva's Raad van Beroerten aan Bergen op Zoom en de gevolgen daarvan voor een aantal ingezetenen van onze stad. Een maand later staat een stadsexcursie op het programma. En de vrijwilligers zonder wier inzet de Geschied kundige Kring niet kan zijn wat zij is, hebben inmiddels de uitnodiging ontvangen voor de jaarlijkse vrijwilligersbijeenkomst in oktober. De beperkingen die ik ondervind ten gevolge van Multiple Sclerose hebben mij in 2012 zeer doen aarzelen de kandidatuur voor het voorzit terschap te aanvaarden. Helaas zijn een aantal symptomen zodanig hinderlijk geworden dat ik tot mijn spijt het besluit heb moeten nemen om mij bij de Algemene Ledenvergadering van 2016 niet beschikbaar te stellen voor een tweede termijn. De zoektocht naar een nieuwe voor zitter is inmiddels gestart. Ik verwijs u graag naar de oproep elders in deze Waterschans, waar het bestuur ook kandidaten oproept voor de invulling van beide vacatures van algemeen bestuurslid. Het is verheugend dat zich voor de Projectgroep 'GK 50 jaar' inmiddels al 10 leden hebben aangemeld. Het bestuur hoopt zich ook te kunnen verheugen op kandidaatstellingen voor de bestuursfuncties. Ten slotte attendeer ik u er op dat de kopij voor Waterschans 2015-4 een week eerder dan ge bruikelijk ingeleverd dient te worden. Joost de Graauw, voorzitter Nieuwe leden per 1 september 2015 Mevr. I.J.H.M. Doggen - Van der Ouderaa Bergen op Zoom Dhr. M. Engelman Halsteren Dhr. PJ.G. Ernest Maastricht Dhr. P.M.C. Gieles Eindhoven Dhr. D.W. Heijs Haarlem Dhr. J.J.A.C. Hoeven Middelburg Dhr. P.A. Jansen Bergen op Zoom Dhr. E.C.M.A. Klomp Bergen op Zoom Dhr. A.A.B.M. Kommers Halsteren Dhr. R.M.R. van Tilborg Bergen op Zoom Dhr. G.H. van der Werff Bergen op Zoom Dhr. A.J. de Wijze Ossendrecht De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic 99 De Waterschans 3 - 2015

De Waterschans | 2015 | | pagina 3