Hofzaallezingen 2016 Ledengeschenk 2018: werktitel 'Bergen in Brokken' Voor de zeventiende keer wordt er een reeks van vier lezingen verzorgd over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en omgeving. De lezingen worden wederom georganiseerd door Het Markiezenhof, Heemkundekring Halchterth en de Geschiedkundige Kring. Na de succesvolle reeks van afgelopen jaar is er opnieuw voor gekozen om de lezingen in de maand maart te laten plaatsvinden. De data zijn al bekend, te weten de dinsdagavonden 1, 8, 15 en 22 maart. De deelnamekosten bedragen 27,50 voor de vier lezingen (inclusief koffie thee), de losse kaarten gaan 10,00 per stuk kosten. Meer informatie over de onderwerpen, de (voor-) verkoop van de kaarten en de aanvangstijd hopen we te kunnen melden in De Waterschans van december. De Werkgroep Boeken is gestart met de voorbereiding van het Ledengeschenk 2018. We hebben inhoudelijke aansluiting gezocht bij het jubileumjaar. Dat bracht de Werkgroep op het idee om een fotografisch document te maken over wat we in de afgelopen 50 jaar hebben zien veranderen in het stads- of straatbeeld. De sloopwoede van het stadsbestuur eind jaren zestig is een van de redenen geweest om de Kring op te richten. We willen de geschiedenis van de afgebroken gebouwen beschrijven (wie de opdrachtgevers en de architecten waren, wanneer ze gebouwd werden, welke functie ze hadden en wanneer en waarom ze werden afgebroken) en de gebouwen zelf uitgebreid met foto's en tekeningen in beeld brengen. Het bestuur is enthousiast over ons idee en heeft ons gevraagd het verder uit te werken. Zo moeten we bepalen welke onderwerpen we per gebouw willen behandelen. En er moet een groslijst komen van gebouwen. De Werkgroep Boeken zoekt nadrukkelijk de hulp van de leden van de Kring bij deze uitgave. We kunnen dit niet allemaal zelf en bovendien is het uitgangspunt van het jubileumjaar 2018 'voor en door leden'. Wie wil een bijdrage leveren? U kunt zich aanmelden of meer informatie krijgen bij Marc van der Steen; marc@bergenopstoom.nl De Werkgroep staat tevens open voor uw suggesties. Met vriendelijke groet, namens de Werkgroep Boeken, Marc van der Steen De Waterschans 3 - 2015 142

De Waterschans | 2015 | | pagina 46