Kroonleden Onze School voor Geschiedenis (SvG) telt in den lande negen vergelijkbare instituties. De scholen in 's-Hertogenbosch, Gouda en Venlo bieden een specifieke cursus aan voor mede werkers van de gemeente. Al enige tijd leefde bij het bestuur het idee om zo'n cursus ook in Bergen op Zoom aan te bieden om mede werkers van de gemeente Bergen op Zoom meer inzicht te verschaffen in en bewust te maken van de rijke historie van de stad waarin zij werken, uiteraard toegespitst op onder werpen die raken aan en interessant zijn voor hun taakuitoefening. In oktober 2013 hadden Greetje Hage en ik een kennismakingsgesprek met burgemeester Petter om hem over de Ge schiedkundige Kring te informeren. Wij namen de gelegenheid te baat om te pleiten voor een dergelijke cursus met als motto "Leer je ge meente eens echt kennen." De burgemeester was zo enthousiast dat dit perspectief bood om zo'n cursus op te zetten. Het is een lang traject geworden, van het ken nismakingsgesprek tot de start van de eerste cursus. Maar het is gelukt dankzij enerzijds de inzet van onze contactpersoon bij de gemeente Paul Versijp, die bij voornoemd gesprek de bal kreeg toegespeeld door de burgemeester. An derzijds dankzij de inspanningen van leden van de Werkgroep School voor Geschiedenis en de bereidwilligheid van docenten om hun mede werking te verlenen. Op 2 november jongstleden is de eerste cursus van start gegaan met 21 deelnemers. Zij kre gen drie avonden inzicht in stadsontwikkeling, industrialisatie en sociaal maatschappelijke ontwikkelingen, vanaf de Industriële Revolutie tot nu. Het bestuur en de Werkgroep School voor Geschiedenis hopen dat dit initiatief van de Geschiedkundige Kring aanslaat en dat er zo'n belangstelling groeit vanuit het gemeen telijk ambtelijk apparaat dat er meerdere cursussen zullen kunnen volgen. Uit de eerste reacties blijkt dat de deelnemers enthousiast waren, dat er inzicht is ontstaan in de actuele situatie in de stad en hoe die zich heeft ontwik keld door de eeuwen heen. Hierdoor zijn er voor menigeen enkele puzzelstukjes op hun plaats gevallen. Overigens, behalve de 21 deelnemers aan deze cursus, telt de School voor Geschiedenis dit cursusjaar 29 eerstejaars, 40 tweedejaars en 140 cursisten die een of meerdere modules vol gen. Dat aantal cursisten vergt organisatorische kracht en bij tijd en wijle improvisatiekunst van de leden van de werkgroep, dat spreekt voor zich. Met de oprichting van het Cultuurbedrijf zijn het Markiezenhof (gebouw en museum) en het Ar chief ontkoppeld. Een delegatie van het bestuur heeft begin vorige maand een gesprek gehad met Cees Meijer, de directeur van het Cultuur- bedrijf. Wij hebben elkaar inzicht gegeven in bei der organisaties en gesproken over bestaande connecties en over toekomstige ontwikkelingen, over activiteiten waarbij we elkaar zouden kun nen ondersteunen of versterken. We blikten ook vooruit naar de viering van het vijftigjarig jubileum van de Geschiedkundige Kring. Hierbij kwam als interessant aspect naar voren dat in 2018 ook het museum 50 jaar bestaat evenals de Stichting Vrienden van Het Markiezenhof. Het streven is uiteraard bij de vieringen van die jubi lea waar mogelijk samen te werken. Bij deze Waterschans treft u aan de jaarlijkse brief met het verzoek om uw contributie te vol doen. Laat dat geen belemmering zijn om te gaan genieten van fijne kerstdagen. Ik wens u en de uwen mede namens de overige bestuursle den, een gezond en voorspoedig 2016. De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic 147 De Waterschans 4 - 2015 FAU5TD NUMINE BERQA VICTRIX

De Waterschans | 2015 | | pagina 3