Geachte lezer De periode rond Kerst en Oud Nieuw brengt steevast momenten waarop je terugblikt op het afgelopen jaar. Ik zou dat terugblikken speciaal voor deze column uit willen breiden naar tien jaar, want zo lang ben ik inmiddels verbonden aan de redactie. Tien jaar betekent veertig Wa terschansen, waarvan zestien als hoofdredac teur. Tien jaar waarin ik talloze meer of minder interessante bijdragen met kritische blik heb gelezen en becommentarieerd. Tegelijkertijd heb ik honderden afbeeldingen langs zien ko men, heb ik soms ook zelf een artikel geschre ven, heb ik zestien keer een onderwerp moeten verzinnen voor een column en ben ik met mijn mederedacteurs altijd serieus bezig geweest om de kwaliteit van De Waterschans te bewaken en hoog te houden. In die tien jaar heeft de lay-out van De Waterschans een metamorfose onder gaan en zijn we overgegaan van zwart-wit naar full colour, wat het blad mijns inziens een stuk aantrekkelijker en leesbaarder maakt. U begrijpt wellicht al waar ik naar toe wil. Ik blik niet voor niets terug. Dit wordt mijn laatste column, mijn laatste Waterschans. Het is goed geweest zo. Met een nieuw jaar in zicht en met inmiddels weer een goede gezondheid wordt het tijd om ruimte te creëren voor nieuwe activitei ten. Het hoofdredacteurschap heeft mij veel po sitieve dingen gebracht, maar kost ook veel tijd en heeft altijd als een zware verantwoordelijk heid richting lezers en auteurs gevoeld. Met een aantal jaren bestuurslidmaatschap, zes jaar redacteurschap en vier jaar hoofdredacteur, kun je gerust spreken van een 'Kringtijdperk' waar nu een einde aan komt. Helemaal uit beeld verdwijn ik niet, want ik blijf nog wel docent op de School voor Geschiedenis in het eerste en tweede jaar en ook de Geschiedenisquiz mag al tijd bellen voor ondersteuning. Bovendien staan onderzoek doen en artikelen schrijven hoog op mijn verlanglijstje, dus als ik daar voldoende tijd voor kan vinden ziet u mij wellicht terug als auteur. Met veel plezier heb ik mij, samen met heel veel anderen, in de afgelopen periode ingezet voor de Geschiedkundig Kring in het algemeen en De Waterschans in het bijzonder. Ik dank een ieder voor jullie collegialiteit en vriendschap! Het be stuur en redactie wens ik veel wijsheid toe. Ik ben ervan overtuigd dat ik De Waterschans in capabele en deskundige handen achterlaat. Rest mij niets anders dan u een liefdevol en ge zond 2016 toe te wensen! Irene van Kemenade Nieuwe leden per 1 december 2015 Dhr. H.C. Gast Bergen op Zoom Dhr. G.T.R. Leclou Bergen op Zoom Dhr. L.M. Tebbens Nuenen De Waterschans 4 - 2015 148

De Waterschans | 2015 | | pagina 4