Lezing dialectgenootschap De Berregse Kamer SCHOOL VOOR GESCHIEDENIS Datum: woensdag 13 april 2016 Tijd: na het huishoudelijk deel van de Algemene Ledenvergadering Plaats: Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 (ingang Thomas de Rouckstraat) Bergen op Zoom Jaarlijks organiseert de Geschiedkundige Kring na het officiële gedeelte van de Algemene Leden vergadering een activiteit in de vorm van een lezing, vertoning van filmbeelden of foto's, of anderszins. Dit jaar laten we het Dialectgenoot schap De Berregse Kamer aan het woord. De Berregse Kamer ontplooit activiteiten om het rijke Bergse dialect vast te leggen en levend te houden. Denk daarbij aan het Groot Berregs Diktee, het Bergs Woordenboek en andere boek jes, evenals de stadswandeling Van Beulestratje naar Kotepadje. Volgend cursusjaar zal De Berregse Kamer op drie opeenvolgende maandagavonden een mo dule van de School voor Geschiedenis verzorgen over het Bergse dialect. De Geschiedkundige Kring onderschrijft het belang van het vastleggen en voor de toekomst bewaren van het dialect en biedt dan ook graag een podium aan het dialectgenootschap om zich (opnieuw) aan de leden te presenteren. Tijdens deze presentatie wordt aandacht besteed aan: het (Berregs) dialect in het algemeen welke problemen het vastleggen van een dialect met zich meebrengt dialecten op de Brabantse Wal activiteiten van De Berregse Kamer Het belooft een interessant verhaal te worden, waarvoor wij u graag uitnodigen. Ook introducés zijn vanaf 20.30 uur van harte welkom. In verband met de capaciteit van de zaal ver zoeken wij u uw aanwezigheid en die van even tuele introducés bij de lezing te melden vóór woensdag 6 april 2016, bij voorkeur per e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl (eventueel per telefoon 0164-683418). Eind september 2016 start voor het zevende opeenvolgende jaar een eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis. Het schooljaar bestaat uit een tiental lessen; negen lessen op een maandagavond en een afsluitende les op een zaterdag in maart 2017. De lessen op de maandagavond worden gegeven in het auditorium van het Mollerlyceum. Een lyceum dat in 2016 zijn honderdjarig bestaan viert. Het auditorium is ondergebracht in het oudste gedeelte van het schoolgebouw; een rijksmonument! Een betere ambiance om nader kennis te maken met de geschiedenis van Bergen op Zoom is nauwelijks denkbaar. Op de website van de Geschiedkundige Kring vindt u uitgebreide informatie over de lessen van het eerste cursusjaar. Inschrijven voor het komende eerste jaar is mogelijk vanaf 1 mei 2016. Vanaf die datum kunt u het inschrijfformulier downloaden van de website www.geschiedkundigekringboz.nl De Waterschans 1 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 10