Helaas zal die Waterschans ook de laatste zijn waaraan Marieke Liefting haar bijdrage levert als redacteur. U begrijpt dat ik mij met regel maat zorgen heb gemaakt over het op sterkte kunnen houden van zowel het bestuur van de Kring als van de redactie van De Waterschans. Het was bij het in gebruik nemen van de web site de bedoeling om die al doende aan te pas sen en uit te breiden. In 2015 werd de website echter totaal vernieuwd en kreeg een tref fende openingspagina, een mooiere lay-out en nieuwe rubrieken. Bovendien werd de website gebruiksvriendelijker en werden de diverse ru brieken beter toegankelijk. Met de wijziging van vorig jaar heeft de redactie van de website een grote stap vooruitgezet. De instroom in het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis lijkt zich conform de verwachtingen te stabiliseren ruim vijf jaar na de start. Vanaf het begin nam het aantal modules dat de School voor Geschiedenis aanbiedt jaar lijks toe, tot vijftien nu en met het cursusjaar 2016/201 7 worden weer nieuwe modules toege voegd. Gezien de belangstelling voor de modules is er vooralsnog voldoende emplooi voor de werkgroep en de docenten. In De Waterschans 2015-4 heb ik in mijn column aandacht besteed aan een nieuwe activiteit van de School voor Ge schiedenis: een cursus voor medewerkers van de Gemeente Bergen op Zoom. De reacties van de deelnemers aan deze eerste cursus waren positief, ik hoop dat de cursus een vervolg krijgt. Door de Werkgroep Boeken, met enthousiaste ondersteuning door leden van de Projectgroep Belgische vluchtelingen Wereldoorlog -1 werd in 2014 het boek Bergen Betrokken in eigen be heer tot stand gebracht en als ledengeschenk aan de leden aangeboden. Ter bekroning van de door de werkgroep en de projectgroep daartoe geleverde inspanningen mocht ik het eerste exemplaar van dat prachtige boek overhandigen aan burgemeester Petter in een volle Hofzaal. Bijzonder was dat daarbij ook enkele nazaten aanwezig waren van Belgen die na hun vlucht naar Bergen op Zoom in 1914 zich blijvend hier gevestigd hadden. Mijn voorganger Ad van den Bulck wilde een school voor geschiedenis voor de jeugd op richten. Dat lukte niet, maar er kwam wel een school voor geschiedenis waar gelukkig ook jeugdigen tot de cursisten behoren. Een van de uitdagingen die ik mijzelf drie jaar geleden stelde, was om te proberen het aandeel jonge ren in ons ledenbestand te vergroten. Helaas is dat de besturen waarvan ik voorzitter was niet gelukt. Waarschijnlijk hebben voorgangers van Ad en van mij die wens ook gehad. Zeker is dat er weinig nieuws onder de zon is, zowel qua streven als qua resultaat. Zo kreeg ik namelijk recent twee krantenartikelen toegestuurd. Het eerste artikel (De Stem van 17 november 1967) besteedt aandacht aan het besluit om in Bergen op Zoom de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom op te richten. In dat artikel wordt vermeld dat om het lidmaatschap voor jeugdige personen aantrekkelijker te ma ken, zij niet het volle pond aan contributie hoe ven te betalen. Het tweede artikel was geplaatst in Brabants Nieuwsblad van 29 januari 1968 en droeg als titel: Jonge Historische Kring doet vooral beroep op de jeugd. Het blijft een terrein waarop moeilijk vorderingen te maken zijn. Bij de Algemene Ledenvergadering in april zal Laurijs Weyts aftreden, hij is na twee periodes als bestuurslid statutair niet meer herkies baar. De vele goede ideeën waarmee Laurijs bij bestuursvergaderingen aankwam, getuigen van zijn creativiteit. Bij iedere stadexcursie was Laurijs medeorganisator en bron van kennis. Als webmaster heeft hij in het bestuur menig voorstel ingebracht ter verbetering van de web site. Laurijs, bedankt! Aan mijn voorzitterschap komt per 13 april een einde. Vooruitblikkend kan ik u mededelen dat ik Fons Evers opvolg bij de Werkgroep Quiz. Als contactpersoon vanuit het bestuur ben ik sedert De Waterschans 2014-2 lid van de redactie. Die positie zet ik met ingang van komende Water schans om in een volwaardig redactielidmaat schap, althans voorlopig - ik moet een slag om de arm houden. Alle vrijwilligers met hun uiteenlopende achter gronden, kennis en kunde richten zich op een gezamenlijk doel, namelijk het stimuleren van belangstelling voor en bestuderen van de his torie van onze stad en omgeving en zij maken dat de Kring daarbij een factor van belang is. Ik spreek mijn waardering voor de vrijwilligers hier nogmaals uit en ik bedank hen voor de aangename samenwerking. Ten slotte, en zeker 3 De Waterschans 1 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 3