Jacobus (Sjaak) 1936 - 1 996, trouwde met Wilhelmina (Willy) Maria van Tilburg Johannes (Jan, Johan) Maria 1937 - 1999, trouwde met Theodora (Dora) Cornelia Johanna Warnar Gerardus (Ger) Johannes 1939, trouwde met Elisabeth (Bep) Antje Grietje Belet Marinus (Rien) 1943, trouwde met Malvina Hogie Van de zes kinderen die volwassen werden, belandden er uiteindelijk maar liefst vier op de kermis: Henk, Jan, Ger en Rien. Van deze vier zoons zijn samen vijf kinderen ook actief op de kermis. En zoals gezegd, heeft ook de vierde generatie inmiddels de kermis betreden. Bij toeval op de kermis Het verhaal begint met Janus van der Zande. Janus was een eenvoudig arbeider die allerlei werk aanpakte om inkomen te verkrijgen: dan was hij huisschilder, dan weer was hij koopman. Zo kan zoon Rien zich herinneren dat Janus en zijn vrouw Jans een keer naar de kerk toe liepen en dat ze achter iemand liepen die zei: "Janus van der Zande, dat is er een van twaalf ambach ten en dertien ongelukken". Janus trouwde in 1926 met Jans Keijsers. Het verhaal gaat dat hij al een paar dagen na de huwelijksdag werkloos was. Janus en Jans deden alles om de eindjes aan elkaar te knopen en zo zijn ze waarschijnlijk op de kermis beland. Het is goed mogelijk dat zij al voor de oorlog op de kermis beland zijn, maar het kan er ook net na geweest zijn. Het hangt er bovendien ook maar net van af welk type werk je als specifiek voor de kermis beschouwt. Zoon Ger kan zich weinig van voor de oorlog herinneren, omdat hij een van de jongsten in het gezin is, maar hij weet dat zijn vader in ie der geval na de oorlog de eerste schreden zette op de kermis met een echte attractie: een olie- bollenkraam, die hij in 1952 kocht. Een kranten artikel uit 1977 dateert zijn intrede op de kermis !-WEL5-Ri 'SPeciAiiïeiT, Afb. 2. De Noordbrabantsch Gebakkraam in de jaren '50. Links Ger en midden Jan van der Zande, rechts moeder Jans van der Zande-Keijsers. Foto collectie Ger van der Zande De Waterschans 2 - 2016 74

De Waterschans | 2016 | | pagina 18