Uitnodiging jaarexcursie 2016 Programma De Excursiecommissie van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom nodigt u uit voor de jaarexcursie op zaterdag 3 september 2016. Onderweg wordt koffie/thee met appelgebak aangeboden in Haaren, alvorens we in die plaats een bezoek brengen aan kasteel Ne- merlaer, waar we ontvangen worden door de huidige bewoonster, mevrouw Carole Vos. Zij vertelt ons over de bewogen geschiedenis van het kasteel. Ooit bewoonde Baron Isaac Van Cronström, een Zweedse generaal in Staatse dienst, het kasteel. Hij overleed er in 1751. Tij dens het beleg en de inname van Bergen op Zoom in 1747 was hij opperbevelhebber van de troepen in de stad en in de linie. Vervolgens begeven we ons naar Museum Klok Peel in Asten. Er bevinden zich in het museum twee collecties. Enerzijds de collectie 'Klok' met de grootste verzameling luidklokken en beiaarden ter wereld. Met Nederlandse klokken uit het Rijksmuseum, met topstukken uit heel Europa, maar ook klokken uit Azië en China. Op een tijdlijn volgen we alle thema's vanaf de oor sprong van het luiden van klokken, tot en met het gieten en stemmen van klokken. Anderzijds de natuurhistorische collectie 'Peel', waarin een overzicht gegeven wordt van natuur en cultuur historie van het unieke gebied op de grens van Brabant en Limburg, van de flora en fauna uit de voormalige veengebieden, waarbij ook fos sielen uit de prehistorie en een mammoetskelet te zien zijn. In de mooie museumtuinen "van kruidentuin tot klankentuin" komen de collec ties bij elkaar. Gidsen begeleiden ons in kleine groepen door de twee gespecialiseerde afdelin gen van het groots opgezette Museum Klok Peel. Praktische informatie De inschrijving staat open voor leden van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom, met desgewenst één introducé per lid. De deelnameprijs bedraagt 56,00 per per soon, voor busvervoer, koffie/thee met appel gebak, toegang tot het kasteel Nemerlaer en het museum Klok Peel. In de prijs inbegre pen is een lunch in het museum met soep, broodjes, twee koffie/thee/melk/vruchtensap. Andere eventueel te maken kosten zijn voor uw eigen rekening. Telefonisch aanmelden voor deze reis kan van dinsdag 5 juli (vanaf 10.00 uur) tot en met woensdag 13 juli 2016 bij P. Bernaards (0164 - 23 77 44). Vermeld uw naam (plus namen van eventuele medereizigers), uw te lefoonnummer en uw lidmaatschapsnummer van de Geschiedkundige Kring. Gelieve het verschuldigde bedrag direct na aanmelding over te maken naar NL28 RABO 0347 2155 13 t.n.v. Penning meester Geschiedkundige Kring BoZ, met vermelding 'Jaarexcursie 2016' en uw lid maatschapsnummer van de Geschiedkundige Kring. U bent pas ingeschreven voor deze reis als óók de juiste betaling ontvangen is. Bij onverhoopte annulering uwerzijds kan 7,50 administratiekosten in rekening worden gebracht, plus de al door ons gemaakte kos ten. Het staat u vrij elders een annulerings verzekering af te sluiten. Vertrek is op zaterdag 3 september 2016 om 08.00 uur vanaf het parkeerterrein van Sport hal Gageldonk, Gagelboslaan 160, 4623 Ah Bergen op Zoom. Terugkeer in Bergen op Zoom is naar ver wachting rond 18.00 uur. De Excursiecommissie namens het bestuur van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom.

De Waterschans | 2016 | | pagina 27