Als hobby's samenkomen... Kroonleden Als nieuw lid van de redactie van De Waterschans stel ik mij graag aan u voor. Mijn naam is Margot Franken, ik ben 52 jaar en geboren en getogen in Bergen op Zoom. Al vroeg was ik als kind geïnteresseerd in ge schiedenis, wellicht ingegeven door de televisie serie Floris, die zich in de hoofse middeleeuwen afspeelde. Mijn wekelijkse bezoekjes aan de Gevangenpoort waarin toentertijd de jeugdbi bliotheek was gevestigd, hebben daar zéker toe bijgedragen. Deze belangstelling voor zowel literatuur als geschiedenis loopt als een rode draad door mijn leven. Op het Mollerlyceum vond ik al snel mijn draai op het gymnasium en ook daar streden beide vakken, nu samen met Grieks en Latijn, om de eerste plaats. Tot mijn examenjaar stond vast dat ik geschiedenis zou gaan studeren. Echter, een open dag op de universiteit van Nijmegen zorgde ervoor dat ik alsnog Nederlandse taal- en letterkunde ging studeren. Wat bleek: ook bij de studie Nederlands kwam een grote hoeveel heid geschiedenis aan bod, zodat ik twee vliegen in een klap zou slaan. En zo geschiedde. weken les geven maar dat ben ik vanaf die tijd blijven doen, in combinatie met de lessen Ne derlands. Tien jaar geleden deed zich de mogelijkheid voor om als zij-instromer klassieke talen te gaan studeren aan de Radboud Universiteit in Nij megen. Naast een fulltime baan was dat best pittig en na zes jaar was ik klaar. Tijd om in een zwart gat te vallen had ik niet want ik was sa men met mijn echtgenoot inmiddels begonnen aan de School voor Geschiedenis. Een bijzonder leuke en leerzame ervaring én voor mij de mo gelijkheid om weer aandacht te besteden aan geschiedenis. Nu vallen voor mij door het redactionele werk al die verschillende disciplines samen en ik hoop dat ik door al deze ervaringen een constructieve bijdrage kan leveren aan De Waterschans. Margot Franken Na mijn studie kon ik meteen beginnen als eindredacteur op de regioredactie van Brabants Nieuwsblad in Roosendaal. Dit heb ik anderhalf jaar gedaan. Hoewel het een bijzonder enerve rende baan was - er gebeurde altijd wel iets on verwachts - kon ik slecht tegen het nachtwerk. Destijds had de krant nog een sluitingstijd van half 3 's nachts en met een tweeploegendienst was het een week op en een week af. Hierna had ik de verantwoordelijkheid over de interne communicatie bij Philip Morris. In 1992 ben ik het vak Nederlands gaan doce ren op Regionale Scholengemeenschap 't Rijks. Door een toeval ben ik een paar jaar later te rechtgekomen bij de sectie klassieke talen, waar op dat moment een docent nodig was voor de tweede klas. Ik wilde de klas wel voor enkele De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic De Waterschans 2 - 2016 FAUSTO NU Ml NE BERGA ViUTRIX 62

De Waterschans | 2016 | | pagina 6