Plannen voor het jubileumjaar 2018 HET CONCEPTPROGRAMMA INHOUDELIJK Reguliere activiteiten met het accent op het jubileum Extra activiteiten in het teken van het jubileum Bij de Algemene Ledenvergadering van 2015 is een oproep gedaan aan de leden om mee te denken over de viering van het vijftigjarig bestaan van de Geschied kundige Kring. Op die oproep hebben elf leden gere ageerd. Zij hebben een conceptprogramma opgesteld uitgaande van twee door het bestuur geformuleerde randvoorwaarden: "De viering van het vijftigjarig be staan in 2018 moet vorm krijgen in een programma voor én door de leden. En bij de uitwerking van het programma moet gestreefd worden naar samenwer king met andere organisaties die actief zijn in het lokale cultuurhistorische veld." Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 13 april jl. heeft projectleider Marc van der Steen dit conceptprogramma gepresen teerd. De basis voor het programma zijn reguliere jaarlijkse activiteiten, met een accent op de viering van het vijftigjarig bestaan. Daarnaast omvat het programma extra activiteiten in het teken van het jubileum. De projectleider is op zoek naar leden die in een projectgroep dit conceptprogramma gaan uit werken. U kunt contact opnemen met Marc van der Steen via marc@geschiedkundigekringboz.nl. Lezingen op locatie. Het idee is om in de trant van de Hofzaallezingen vijf lezingen op locatie te geven over nog te bepalen aansprekende onderwerpen of gebeurtenissen, ge koppeld aan de periode 1968-2018. Een idee is om die lezingen ieder een tijdsperiode van 10 jaar te laten bestrijken. Een ander idee is om ontwikkelin gen rond bepaalde thema's te volgen in de periode 1968-2018. Bijvoorbeeld: monumentenzorg, religie, industrie, natuur, zorg, onderwijs, openbaar be stuur. Geschiedenisquiz. Bij de quizvragen zal in 2018 de nadruk liggen op onderwerpen, gebeurtenissen et cetera uit de peri ode 1968-2018. Ledengeschenk. Het is de bedoeling om op een aansprekende locatie het ledengeschenk 2018 te presenteren. Het boek met als voorlopige titel Bergen in Brokken zal in woord en beeld het veranderd aanzicht van Bergen op Zoom in de laatste 50 tot 70 jaar presenteren. Zie de oproep elders in deze Waterschans. De Waterschans. De redactie van De Waterschans heeft besloten om in 2018 een themanummer uit te brengen dat gewijd zal zijn aan het vijftigjarig jubileum. De redactie zal zich beraden over inhoud en ver schijningsdatum. Om aandacht te vestigen op het jubileumjaar willen we in de aanloop daarnaartoe met medewerking van lokale boekhandels een speciale boekenlegger verspreiden. Feestelijke jaaropening. Het jubileumjaar zal aanvangen met een feeste lijke opening in januari 2018. Bij deze opening zal De Geschiedenisapp (werktitel) worden gepresenteerd. Dit betreft een startversie die tijdens het jubileumjaar wordt aangevuld. De Geschiedenisapp beoogt voor de inwoners en be zoekers van de stad de geschiedenis van Bergen op Zoom op een aantrekkelijke wijze te presenteren en eenvoudig toegankelijk te maken door informa tie te geven over de geschiedenis van het gebouw of de locatie waar hij/zij langsloopt of zich bevindt. Voor de "vulling" van de applicatie zal nadrukkelijk samenwerking worden gezocht met het Cultuurbe- drijf, VVV/Citymarketing en diverse organisaties uit het Cultuur Historisch Overleg. Bij de opening zullen tevens de gedigitaliseerde versies van de Studies uit Bergen op Zoom - waar van de Geschiedkundige Kring de rechten bezit - worden gepresenteerd. Geschiedenisquiz voor leerlingen. Het is de bedoeling om in overleg met het basison derwijs en/of het voortgezet onderwijs via een quiz bij leerlingen belangstelling te wekken voor de recente (lokale) geschiedenis. Een monumentendag voor volwassenen. In Bergen op Zoom wordt jaarlijks een Jeugdmo- numentendag georganiseerd voor leerlingen van groep 6 van de basisscholen. Gebleken is dat de deelnemers zich jaren later nog die bijzondere dag 63 De Waterschans 2 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 7