Ledengeschenk 2018: werktitel Bergen in Brokken OPE.M &aaft Slachthuis Belkgem Of Zoon In De Waterschans 2015-3 deed de Werkgroep Boeken de aankondiging dat is gestart met de voorbereiding van het ledengeschenk 2018. Bij deze uitgave zoekt de Werkgroep Boeken nadrukkelijk de hulp van de leden van de Kring. We kunnen dit als Werkgroep namelijk niet allemaal zelf. Bovendien is het uit gangspunt van het jubileumjaar 2018 'voor en door leden'. De oproep leverde enthousiaste reacties op en inmiddels heeft een eerste bijeenkomst plaatsge vonden van de aangemelde leden en de Wekgroep. U kunt echter nog steeds een bijdrage leveren. Daarom volgen hier de inmiddels vastgestelde hoofdlijnen waarop voortgebouwd gaat worden. Voor het ledengeschenk heeft de Werkgroep gezocht naar inhoudelijke aansluiting op de viering van het 50-jarige bestaan van de Geschiedkundige Kring in 2018. Dat bracht de Werkgroep op het idee om een haast fotografisch document te maken over wat we in de afgelopen circa 50 jaar hebben zien veranderen in het stads- en straatbeeld. De sloopwoede van het stadsbestuur aan het einde van de jaren zestig is namelijk de reden geweest om de Geschiedkundige Kring op te richten. We willen afgebroken gebouwen beschrijven (wie de opdrachtgevers waren, wie de architecten waren, wanneer zij gebouwd werden, welke functies zij hadden en wanneer en waarom zij werden afgebroken) en uitgebreid in beeld brengen met foto's en tekeningen. Tijdens een brainstormsessie op 16 februari zijn we aan de slag gegaan met het bedenken van kaders: 1. Het gebouw moet volledig zijn gesloopt; herbe stemming valt buiten het kader van het boek. 2. De sloop moet hebben plaatsgevonden na de Tweede Wereldoorlog. 3. Van de gebouwen moet een afbeelding van voor en na de sloop beschikbaar zijn. Afb. 1. Vogeiviuchtgezicht van het openbaar slachthuis, presentatietekening door architect A. Cousin 1926, fotografische repro ductie. Coiiectie Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Zoom. 65 De Waterschans 2 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 9