RIS 1924 ook, want voor die stad weer in zijn geheel is opgebouwd zal er nog menig jaartje mee heen gaan. Op onze wandeling hadden wij direct veel be kijks, want het Hollandsche uniform schijnt daar niet erg bekend te zijn, wij sneden daar mee op. Om 07.30 uur moesten wij dejeuneren en moesten wij dus terug zijn in ons hotel. Na afloop van het ontbijt reden we met twee auto's naar het kamp de Chalon sur Marne. Alleen was het jammer dat wij zoo op elkander gedrongen zaten in de auto; maar vanwege de schoone natuur werd er weinig van gemerkt. We hebben hier kilometers achtereen gereden door loopgravenlinies met reuzengroote prikkel draadversperringen. Wij passeerden ook nog een zeer groot solda- tenkerkhof, verder was het een aaneengesloten linie van verwoeschte bossen en landerijen. Eindelijk kwamen we in het kamp aan, een zeer groot kamp, allemaal vaste gebouwen en na den oorlog opgebouwd. Alle wapens waren hier aanwezig het was er een vreselijk soldatenge- doe en menigmaal moest de hand naar de kepi om het militair saluut te brengen. In dat kamp waren een zeer groot aantal tanks aanwezig van verschillende grootte en modellen. Boven het kamp vlogen tevens twee vliegmachines, die schijnen ze daar ook veel te hebben want on derweg op een heide stonden er ook zes naast elkander opgesteld. Het kamp was zeer grootsch ingericht, voor ieder land was een tent ingereedheid gebracht om onze wapens, munitie enz. op te bergen. Voor de tent hing een plank, waar de naam van het land stond vermeld, beneevens aan een stok hing de Nederlansche vlag. Bij onze aankomst waren reeds 23 landen aan wezig, te weten: Roemenië, Polen, Zweden, Finland, Argentinië, Canada, Griekenland, Por tugal, België, Zwitserland, Italië, Mexico, Joego slavië, Amerika, Denemarken, Nederland, Haïti, Hongarije, Frankrijk, Noorwegen, Zuid-Ameri- ka, Zuid-Afrika. Na onze tent en de omgeving bezichtigd te heb ben begaven wij ons naar de schietbanen; een prachtige gelegenheid, er waren 80 banen naast een, op een afstand van 400 meter, waar dien morgen op geoefend moest worden. Al spoedig werden door de geweerschutters de geweren en munitie in gereedheid gebracht en daar ging het hoor. Als bijzonderheid mag gemeld worden iï:i ys dat onze Bergsche geweerschutter, de heer Kortleve, met zijn 3e schot zijn mikpunt had ge vonden en daarna allemaal rozen schoot. Het was daar zeer levendig, dat kunt u begrij pen, want 23 nationaliteiten waren aan het oefe nen, dus een dooreen rammeling van gesprek ken en uniformen, tevens verschillende kleuren, blanken, zwarten, gele en wat meer zij. Deze oefeningen hadden plaats met een bij zonder soort munitie die bij de schutters goed voldeed. Opgemerkt mag nog worden, dat vorige week op de jaarlijksche Internationale Match de Bel gen hun eigen munitie niet vertrouwden en ge schoten hebben met onze munitie. Toen het einde van de oefeningen was aange broken, werd door drie Franse hoornblazers een signaal gegeven, gevolgd door een kanon schot. Daarna gingen wij wederom per auto naar het kamp alwaar de lunch werd gebruikt. Na de lunch ging het wederom naar het kamp5 en zou de vooroefening plaats hebben op de 600 meter. Aldaar aangekomen werd door een Fransch officier een sein gegeven, waarna twee kanonschoten vielen en op hetzelfde ogenblik gingen 30 schijven omhoog. Onze schietstand was tussen Haïti en Italië. Onze tent was geplaatst tussen Haïti en Dene marken, alle contrasten dooreen. De heer Kort leve was hedenmiddag weer goed in conditie en was spoedig goed op schot (afstand 600 meter). Ook was het hedenmiddag vooroefening voor revolverschutters, de commissie had echter vergeten de munitie mede te brengen en daar om moesten wij ons tevreden stellen met droog oefenen. Door de Portugeezen en Spanjaarden werd druk geoefend met de browning; we hebben nu al reeds in de gaten, dat het een zeer zware, harde Afb. 6. Logo van de Olympische Spelen van 1924. 95 De Waterschans 3 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 11