waakte spoorwegovergangen. En toen bleek dat we dicht bij de Notre Dame waren en dat dit zoo een beroemd gebouw is gingen we daar ook eens kijken. Jongen, jongen, wat is die mooi, daar is onze Peperbus en torentje van Van Genk niets bij. Wat een kolossaal prachtig gebouw. Vandaar zijn we gegaan naar de Trocadero, ver volgens Dom des Invalides, de Eiffeltoren; daar zijn we nog een eind op geweest, met de lift omhoog, wat is die hoog en wat een prachtig uitzicht. Jammer dat het zoo wazig was anders hadden we vast de schoorsteen van de Spiritus fabriek zien staan. Verder hebben we bezocht de Arc des Triomphs, dat is ook iets schoons, prachtig beeldhouwwerk, schoone wapens en wat meer zij ook troffen wij daar aan de woorden Berg op Zoom als teken dat de Franschen daar ook eens een overwin ning wisten te behalen. Daaronder lag in alle eenvoud de Onbekende Soldaat Boven op het graf ligt een ronde steen, waarop in het rond zijn ingewerkt banjo- netten. Ook zijn wij nog geweest op de Mont Martre, een reuzenhoogen heuvel midden in de stad waarop is gebouwd een kerk en toegewijd aan het H. Sacrament.8 Wat is het daar hoog en wat heb je daar een prachtig uitzicht op de stad met al zijn kerken, fabrieksschoorstenen, reuzenge- bouwen enz. enz. te veel om op te noemen. Daarna hebben we ons nog een paar uur door de voornaamste wijken van de stad laten rijden met een auto. Toen het diner was afgelopen lieten we maar weer een auto voorkomen en ons naar het sta tion brengen om vandaar weer naar Reims terug te keeren. Jongen, dat is een dag geweest vol emotie, wat hebben we daar genoten. En daarom ga ik nu eindigen met schrijven want ik moet mijn dagboek ook nog bijwerken. Salut."9 Sportbrief 4 "Van een van onze Bergsche schutters ter Olympiade. Vandaag zou het geen Parijs zijn, want het Comité had uitgemaakt dat de revolverschutters moesten gaan oefenen, want zaterdag moeten die schieten voor den wedstrijd; en dus we derom naar het kamp van Chalon Voor de geweerschutters zijn heden de groote officieele wedstrijden aangevangen. Voor den middag was het schieten op de 400 Meter en na den middag op de 600 Meter. Voor den middag op de 400 Meter hebben ze het er niet erg best afgebracht en als het niet beter wordt zullen zij niet erg best uit den strijd treden. De equipe uit Zuid- Amerika had 245 punten, Frankrijk 243 punten, Haïti, Finland en Zwitserland elk 240 punten. Onze Hollansche equipe had maar 190 punten. Dit resultaat bracht niet de gewenschte stem ming erin. De heer Langereis had 42, Kapitein de Jong 40, de Bergsche schutter Kortleve 40, Korrelaar 36 en Bouwhuis 32 punten, totaal 190. De lunch werd wederom gebruikt in de officiers eetzaal in het kamp daarna werd door een ci nema een film afgedraaid waarop we wederom naar het schietterrein zijn gereden. Daar aangekomen konden de schutters hun hartje opluchten op de 600 M. en om de ge- weerschutters niet te hinderen gingen de revol verschutters wat oefenen met de revolver. Hier waren eveneens verschillende equipes aan het oefenen. Wij moeten ook nog veel oefenen, want de andere landen hadden zulke reuzen wapens en wij daartegenover met onze model revolvers maken geen schitterend figuur daarmede. Maar wij zullen de moed niet opgeven en veel blijven oefenen dan valt het Zaterdag misschien nog wel mee. Onze geweerschutters hebben het hedenmid dag weer slecht afgebracht n.l. Bouwhuis 38, Kapitein de Jong 32, Langereis 29, Korrelaar 26 en Kortleve 24. Totaal 146 zoodat ze te zamen 336 punten hebben. De stand voor Holland is dus zoo wat gelijk gebleven. Morgen wordt de wedstrijd voort gezet op de 800 Meter. Na afloop van de wedstrijd zijn we wederom teruggekeerd met onze auto naar Reims doch nu zijn wij een anderen weg gevolgd, heelemaal door het verwoeste gebied. Op een gegeven oogenblik kwamen wij op een zeer hoogen heuvel vanwaar wij een verbazende uitgestrektheid in oogenschouw konden nemen; hier lieten wij den chauffeur even stoppen om het terrein van hier gaande10 te slaan. Daar la gen nog geheele loopgravenstelsels nagenoeg geheel intact, alleen wat ingeregend. Door den langen duur allemaal onderaardsche gangen 97 De Waterschans 3 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 13