Om 7.30 uur begon als naar gewoonte het diner. Na afloop hiervan nam de heer van den Berg, voorzitter der Kon. Ver. Van Ned. Scherpschut ters, het woord om de Nederlandsche schutters een woord van dank te brengen voor hun pres tatie in dezen landenwedstrijd. Dat de uitslag niet was zooals hij en velen met hem hadden verwacht, dat vond zijn oorzaak in het feit, dat het Nederlandse volk op dit gebied van sport nog betrekkelijk achterlijk is en door vele auto riteiten niet voldoende gesteund wordt. Hierop nam de heer Bruinsma het woord als oudste van de aanwezige schutters en bedankte het bestuur van de Kon. voor de wijze waarop zij de vooroefeningen en den wedstrijd hadden geleid doch tevens de humane wijze waarop ze met de schutters heeft omgegaan. Tevens bracht hij ook een hartelijk woord van dank aan de officier de Kapitein de Jong en de Res. Kapt. Linden voor de zeer aangename wij ze waarop zij die dagen met ons hebben door gebracht, wij stonden niet als officier en onder officier tegenover elkaar, doch allen naast een als schutters van het Nederlandsche volk. Toen het diner was afgelopen was het weer zachtjes aan bij half elf geworden en daar de revolverschutters den volgenden dag hun proe ven moesten afleggen, werd besloten nog een korte wandeling te maken en zich daarna naar hooger sferen te begeven, want wij hebben hier van alles voldoende, behalve slaaprust, die ko men wij veel tekort, maar wij gedenken steeds het spreekwoord: "Voor wat hoort wat". Zaterdagmorgen gingen de geweerschutters naar Parijs om onder leiding van een der Com missieleden eens het een en ander te bezich tigen en om van daar naar Holland terug te keren. Zaterdag was tevens de dag waarop de revol verschutters hun kunsten eens zouden toonen. Voor den middag tot half elf vooroefening en na den middag om 2 uur de officiële wedstrijd. 17 landen namen eraan deel. Wat een kleur- schakeering was dat dooreen en wat een ver schil in wapens zag men daar. Er werd geschoten op 25 Meter in 10 seconden op 6 silhouetten. Na afloop hiervan kwamen degenen die 18 pun ten hadden in de finale. Jongen wat was dat een strijd. Zo kwamen er 8 in de eindfinale. Na 2 ronden vielen er 2 af, na de 3e ronde nog 3. Toen waren er nog drie aan, dat waren de prijswin- ners. Na de 6e ronde viel de Finlandse schut ter af en toen moest er nog gekampt worden om den eersten en tweeden prijs. Na nog twee ronden viel de Zweed af en alzo was een Zuid- Amerikaan13 de prijswinner. De uitslag van de Hollandsche schutters was als volgt: De Wilde 1 5 punten Marits 1 6 punten v. Balkum 1 3 punten Bruinsma 1 5 punten Totaal 59 punten Uit bovenstaande blijkt, dat gezien de Holland sche schutters nagenoeg geen vooroefening ge had hebben en op dat gebied een zeer primitief wapen hadden, nog een zeer goed figuur heb ben gemaakt en alzo zijn wij dan aan het einde gekomen van de 8e Olympiade voor schietwed strijden. Morgen vertrekken wij naar Parijs waar wij nog een paar dagen zullen vertoeven om wat van de grote wereldstad en omgeving te profiteren. Doch alvorens te eindigen wil ik een enkel woord je van hulde en dank brengen aan het Bestuur van de Kon. Ver. van Ned. Scherpschutters en S BERGEN OP ZOOM, 7 Sept. Flc uitsla* van dc schietwedstrijden, welke hier op flobcrr-jreweer donr de Schletverccnijrinfr Jan van Qlymes jxoritaniseerd werden. ïs als volfct: Eert haan: I, ffl Marits, 42 p„ vctjï- iflv. mcd„ ult- Aoloofd door de *erneenfe Benten op Zoom: 2. A. S. WoerdrpEn, 4\ p., zWv. lauwerkrans van T.O.O,; 3, L. Roksnrcr, 40 p. Baati A.: 1. F. Ma rits, 180 p,; 2, Müliftn. 17B p,: 3. A. S. Woerdman, 17S 4. C. van Oosten, 178 p.: 5. L. Roksnoer, 177 p.: 6. C. A. Bedlt, 177 p.; 7. Jac. van Loon, 177 p\\ 8. W. Touw, 175 p. Baan B.: 1, P. Wuljts. 179 p.: 7. A, S, Woerdman, WO p.; 3, F. Marits. 176 q.: 4. \Y. L, Matficc. 175 p.; 5. L. Roksnoor, 167 p.: C, A. Beeht. m p. LO 1 LO 1 1 LO 1 LO 1 1 CO LO 1 1 Afb. 9. Marits vermeid in de uitslagen van een schietwedstrijd in de Provinciale Noordbrabantsche en 's Hertogenbossche Courant, 8-9-1927. 99 De Waterschans 3 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 15