F. MARITS LOENEN hier in april 2016 op bezoek was troffen we mid den in Hannover een oase van rust. De borden volgend en begeleid door een paar spelende eekhoorntjes liepen wij tussen de zeer goed onderhouden perken. Na een flinke wandeling, het ereveld ligt bijna helemaal achteraan op het terrein van het "Friedhof", kwamen we via een smeedijzeren toegangspoort op een ruim terrein omzoomd door bomen. Het ereveld in Hannover telt 417 graven. Verder staat er een stenen drieluik met daarop de namen van nog eens 108 Nederlandse oorlogsslachtoffers. Tus sen alle graven waren paarse viooltjes geplant en wij zagen de tulpen ertussenin al opkomen. Het ereveld wordt beheerd door de Oorlogsgra venstichting27 en wordt in samenwerking met de plaatselijke autoriteiten onderhouden. Dit ere veld in Hannover werd ingewijd op 22 juli 1954. Van een van de mensen van het Friefhof an den Seelhorst hoorden wij dat de samenwerking met de Oorlogsgravenstichting voortreffelijk is en dat er op berichten van hun kant altijd meteen actie volgt. Echter: de stoffelijke resten van Francois Marits rusten niet langer op het Friedhof an den Seel- horst. Zij werden op 18 november 1958 opge graven en naar Nederland vervoerd. Op 4 maart 1959 werd Francois herbegraven op het ereveld in Loenen. Dit ereveld werd op 18 oktober 1949 door prinses Wilhelmina geopend. Ook deze be graafplaats is een oase van rust, die is gelegen midden in het groen. Bij de ingang een klein maar verzorgd informatiecentrum. Bij binnen komst kun je via een elektronische zuil opvra gen waar degene die je wilt bezoeken begraven ligt. Geen overbodige luxe, gezien de omvang van het terrein. Deze zuil geeft niet alleen de sectie en nummer van het gevraagde, maar le- Afb. 14. Ingang van het Ereveld Loenen. Foto G. de Hoogh Afb. 15. Gedenksteen van Francois Marits op het Ereveld Loenen. Foto G. de Hoogh 105 De Waterschans 3 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 21