Vooraankondiging Hofzaallezingen 2017 Ledengeschenk 2016: Twaalf ambachten, één familie In 2017 wordt voor de achttiende keer een reeks van vier Lezingen verzorgd over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en omgeving. De lezingen worden wederom georganiseerd door Het Markiezenhof, de Heemkundekring Halchterth en de Geschiedkundige Kring. De data zijn dinsdag 7, 14, 21 en 28 maart 2017. De lezingen vinden 's avonds plaats. Deelnamekosten bedragen 27,50 voor de vier lezingen (inclusief koffie/thee). In de voorverkoop kunt u alleen een volledige set kaarten kopen. Mochten er een week voor aanvang van de lezingenreeks nog kaarten over zijn, dan kunnen deze als losse kaarten worden gekocht voor 10,00 per stuk. Kaarten kunnen niet gereserveerd worden Meer informatie over de onderwerpen, de sprekers, de (voor-)verkoop van de kaarten en de aanvangs tijd hopen we te kunnen melden in De Waterschans van december 2016. Het bestuur en de Werkgroep Boeken nodigen u van harte uit voor de presentatie van het leden geschenk 2016, dat u in de vorm van een boek wordt aangeboden. De schrijnwerker en orgel bouwer Christiaan J. Rogier staat daarin cen traal. Zijn nazaten speelden in de negentiende en twintigste eeuw een voorname rol in het indus triële, sociaal-economische en kerkelijke leven van de stad. Vandaar de titel Twaalf ambachten, één familie. Het is een verhaal zoals er meer voorkomen, maar voor de Bergse Geschiedkun dige Kring is dit een rijke voedingsbodem van kennis, omdat de geschiedenis van deze familie de laatste twee eeuwen sterk verweven is ge weest met die van onze stad. We ontmoeten u graag op vrijdagavond 14 okto ber 2016 in de Gertrudiskerk. De deuren van de ingang aan de Kerkstraat staan voor u open. Het programma: vanaf 19.40 uur: ontvangst 20.00 uur: opening 20.15 uur: muzikaaL intermezzo 20.20 uur 20.30 uur 20.35 uur 20.50 uur 20.55 uur betekenis van het orgel van Rogier in de Gertrudiskerk muzikaaL intermezzo een verhaal over de familie Rogier muzikaaL intermezzo officiële presentatie van het Ledengeschenk Door inlevering van de ingevulde bon die u als lid bij deze Waterschans heeft aangetroffen of via de e-mail heeft ontvangen, ontvangt u na de presentatie het boek. Het ledengeschenk is van 17 oktober tot en met 1 december 2016 verkrijgbaar bij de studiezaal van het West-Brabants Archief, Steenbergse- straat 6, tegen inlevering van de ingevulde bon. Na 1 december kunt U het boek aanvragen bij de penningmeester van de Geschiedkundige Kring. Met vriendelijke groet, Het Bestuur van de Geschiedkundige Kring en de Werkgroep Boeken De Waterschans 3 - 2016 90

De Waterschans | 2016 | | pagina 6