bruari 1923 werd als laatste hun zoon Andries Johannes Elisabeth, roepnaam Dries geboren. Hij was gehuwd met Emma Catolina Coppenolle zij hebben geen kinderen gekregen. Marinus Marits trouwde op 23 februari 1949 met Elisabeth Peeters. Ze kregen 4 kinderen. Zoon Frans en de dochters Jeanne, Els en Lia.3 Elisabeth van Tiggelen overleed op 26 juni 1962, 79 jaar oud. Het gezin woonde eerst in de Moeregrebstraat op nummer 30 en verhuisde later naar de Kloos terstraat nummer 23. Francois was inmiddels sergeant-majoor in het leger en werkte er als administrateur, waarschijnlijk om hem voldoen de tijd te geven voor de training als pistoolschut- ter. Francois Marits was een succesvol pistoolschut- ter, wat blijkt uit het feit dat hij werd geselec teerd voor de Olympische Spelen in 1924. In De Avondster verscheen in 1924 een serie van zo geheten 'Sportbrieven'. Deze brieven waren een verslaglegging van de reis naar en de deelname aan de Olympische Spelen in Parijs. De brieven werden gepubliceerd in De Avondster van 26 juni tot en met 2 juli 1924. Het was hoogstwaarschijn lijk Marits die deze brieven schreef, hoewel dat nergens expliciet vermeld was, en wel om de volgende redenen: Marits was administrateur, de briefschrijver was geen geweerschutter en hij spreekt van "wij" pistoolschutters. Hij deed dit op een eigen boeiende wijze, waarin zijn militaire precisie zich duidelijk laat gelden. Het verslag van de eerste dag van de reis volgt hier onder onverkorten de rest is door de auteur van dit artikel ingekort. Sportbrief 1 "Van een van onze Bergsche schutters ter Olympiade. Reims, 23 juni 1924. Hedenmorgen was de dag aangebroken, waar wij zo lang naar uitgezien hadden, en wel om Afb. 3. Francois Marits is de man achter de typemachine, geheel links. Foto collectie familie Marits De Waterschans 3 - 2016 92

De Waterschans | 2016 | | pagina 8