In memoriam Wim van Riemsdijk (1934-2016) Mededeling Op 26 september over leed ons oud-bestuurslid Luitenant-Kolonel b.d. Wil lem van Riemsdijk op bijna 82-jarige leeftijd. Wim was bestuurslid van onze Kring van 1992 tot 1997. Hij was actief in de excursiewerk groep en publiceerde regel matig in De Waterschans, onder andere in een spe ciale editie in 1996 die in zijn geheel gewijd was aan generaal Cort Heyligers, de naamgever van de ka zerne die in dat jaar werd gesloten en waarvan Wim de commandant was. Bij zijn aanstelling in 1985 werd hij niet alleen commandant van de kazerne en de rijschool, maar ook voorzitter van de Stichting Cort Heyli gers, die tot doel had de militaire geschiedenis van Bergen op Zoom levend te houden. Samen met Kees Barmentlo, die hem tussen 1996 en 2008 als voorzitter afloste, bewaakte hij de col lectie van het Museum Cort Heyligers, dat tot de sluiting in 1996 in de kazerne gevestigd was. Hij hoopte dat in samenwerking met het Gilde Sint- Sebastiaan en onze Geschiedkundige Kring een garnizoensmuseum tot stand zou kunnen wor den gebracht op het Rave lijn. Omdat deze plannen niet gerealiseerd konden worden, is de collectie nu verspreid ondergebracht. Wim had in 1994 een be langrijk aandeel in de tot standkoming van de BRTO- documentaire Not in vain, die het relaas vertelt van de strijd die het Canadese Lincoln and Welland Regi ment, samen met het South Alberta Regiment leverde op de tocht van de landing in Normandië tot de bevrijding van Bergen op Zoom. Ik heb Wim van Riemsdijk leren kennen als een vriendelijk en bemin nelijk man, maar hij werd ook een tanker pur sang genoemd, duidend op zijn kracht en doel gerichtheid. Het overlijden van deze markante persoonlijkheid is ook een markant moment in de geschiedenis van onze stad: we hebben afscheid genomen van de laatste commandant van het laatste militaire bolwerk van Bergen op Zoom. Bestuur en leden van de Geschiedkundi ge Kring wensen zijn echtgenote Coby en allen die hem dierbaar waren veel sterkte en goede herinneringen toe. Koert Damveld, voorzitter De Algemene Ledenvergadering van 2017 zal plaatsvinden op woensdag 12 april 2017 in de Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134, Bergen op Zoom. De uitnodiging met agenda volgt in De Waterschans 2017-1. Wim van Riemsdijk in 1985. Foto Ben Steffen, detail, collectie West-Brabants Archief 143 De Waterschans 4 - 2016

De Waterschans | 2016 | | pagina 7