School voor Geschiedenis In september 2017 start voor de achtste maal het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis. Het wordt een schooljaar dat zaL bestaan uit tien lessen, waarvan negen lessen zullen plaats vinden op een maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De afsluitende les zal worden gege ven op een zaterdagmorgen in maart 2018. De lessen op de maandagavond zullen worden ge geven in het auditorium van het MoLLerLyceum te Bergen op Zoom. Deskundige docenten zullen de cursisten door de geschiedenis van Bergen op Zoom leiden. De historie van de stad zal in de context van het regionale en internationale verleden worden besproken. De volgende onderwerpen zullen aan bod ko men: de ontstaansgeschiedenis van de stad, de stadsuitbreiding in de loop van de eeuwen, de vroege bedrijvigheid en ambachten, bestuur en rechtspraak, jaarmarkten en kermissen, de bouwgeschiedenis, kerkgeschiedenis en mili taire geschiedenis. Op de website van de Geschiedkundige Kring (www.Geschiedkundigekringboz.nl) vindt u uit gebreide informatie over de lessen van het eer ste cursusjaar. Cursisten kunnen zich inschrij ven voor het eerste lesjaar via het inschrijf formulier dat gedownload kan worden van de website. Cursisten die in het bezit zijn van het certificaat van het tweede cursusjaar van de School voor Geschiedenis, kunnen zich inschrijven voor de modules van het nieuwe lesjaar. Vanaf eind april 2017 zal het overzicht van de aangeboden mo dules van het nieuwe cursusjaar op de website staan. Nieuwe leden per 1 maart 2017 Dhr. P.C.J. Bruys Bergen op Zoom Dhr. N.J.P. Fassaert Halsteren Dhr. L.C.H. Hertogs Bergen op Zoom Mevr. M.H. Jonkers-Langenberg Bergen op Zoom Dhr. A.P. Lameir Bergen op Zoom Mevr. M.J.C. de Mari Bergen op Zoom Dhr. J. Stamkot Putte Dhr. J.A.M. van Tillo Swalmen Mevr. W.M. Weber-Versteegen Bergen op Zoom Cursisten in het auditorium van het Mollerlyceum De Waterschans 1 - 2017 10

De Waterschans | 2017 | | pagina 10