doelde hij op het grootseminarie Bovendonk, waar Louis Goosen verbleef. Hij wilde dan eerst met Goosen over de prijs spreken alvorens bij Andriessen langs te gaan om "eventueel de kelk te bestellen en de uitvoering te bespreken". In de brief van 17 maart 1950 aan Andriessen blijkt dat van het langsgaan in Hoeven en Bergen op Zoom niets is gekomen door "een te lang onderhoud dat ik elders moest hebben, zoodat er geen tijd meer overbleef." Hij rechtvaardigt dit verzuim door te refereren aan de gedane prijsopgaaf, door hem gekarakteriseerd als "de zeer hooge prijs", waardoor Goosen nog geen beslissing over uitvoering genomen heeft en een bezoek aan Andriessen om het ontwerp de finitief te bespreken, geen zin had. Vervolgens trekt hij van leer "Het is mij ten eenenmale onverklaarbaar hoe U aan zoo'n bedrag komt. Daarom moet ik veronderstellen dat U niet precies de bedoeling begrepen heeft. Een on derhoud zou hierin mogelijk eenig licht kunnen werpen. De Heer Goosen staat er echter op de kelk door U te laten uitvoeren, zelfs al zou U de prijs handhaven. Voor mij zelf kan ik dit echter niet verantwoorden." Na de ondertekening komt er nog een nabrander, dat de heer Goosen nog iets veranderd wil hebben aan de pateen en dat Andriessen daarvan nog een tekening ontvangt. De enveloppe is afgestempeld op 13 maart 1950 en is door Van der Laan gericht aan de "Eerw. Heer L. Goosen" waarbij het oorspronkelijke adres - het grootseminarie Bovendonk - is doorgestreept en vervolgens is gewijzigd in For tuinstraat 9 in Bergen op Zoom. Wat er daarna is gebeurd, is in nevelen gehuld. Feit blijft dat de kelk er is gekomen! Beschrijving van de kelk De kelk is van zilver, deels verguld en is 16,7 cm hoog. De diameter bedraagt 10,5 cm. De pateen is van zilver, deels verguld, en de diameter is 16,2 cm. Het kelklepeltje is van zilver, deels ver guld en is 9 cm lang; de diameter van de kom is 2 cm. Opvallend in vergelijking met andere kelken ver vaardigd door Jos Andriessen, is het gewicht: dat is fors hoger. Bovendien heeft de hele set een robuuste uitstraling. Onder de voet van de kelk en in de rand van de pateen zijn teksten ingegraveerd. Uit de onge- Afb. 4. Kelk van Louis Goosen, Jos Andriessen 1950, collectie familie Goosen. Afb. 5. Kelk van Louis Goosen, onderzijde van de voet. De Waterschans 1 - 2017 30

De Waterschans | 2017 | | pagina 30