Vooraankondiging jaarexcursie Schoonhoven, de Zilverstad nen van archiefbestanden en het ontcijferen en samenvatten van notariële akten. Ze hadden een hele hechte en vriendschappelijke band op gebouwd met andere vrijwilligers en het vaste personeel van het archief. We doen Adriaan tekort als we alleen maar een lijstje van zijn werkzaamheden opstellen. De meeste indruk maakte hij namelijk door wie hij was. Erudiet en welbespraakt, zeer bescheiden en het liefst op de achtergrond. Altijd geïnte resseerd en zonder paniek. Hij wilde gewoon helpen waar dat kon en zijn talenten ter be schikking stellen! Hij was vaak met zijn neus in de boeken te vinden, maar minstens net zo geïnteresseerd in zijn medemens en de wereld om zich heen. Een speciale hobby voor hem was muziek ma ken. Hij speelde blokfluit en oefende deze hobby graag uit in een klein gezelschap. Zingen deed hij als cantor in de kerk en als lid van Hortus Musicus Religiosus. Voor de Geschiedkundige Kring moeten we vaststellen dat we van een zeer actief en geliefd lid afscheid hebben moeten nemen, iemand die een moeilijk in te vullen plaats achter laat. Adriaan bewaakte de kwaliteit van alle boeken die wij het laatste decennium hebben uitgege ven. Hij kreeg daarbij altijd steun van Gertrude die bovendien geregeld voor de beeldredactie zorg droeg. We wensen haar en de kinderen en kleinkinderen erg veel sterkte toe om het leven weer op te pakken. Mogen de goede herinnerin gen aan Adriaan hen tot troost zijn. Wij zullen Adriaan zeer missen als vriend in de Werkgroep Boeken en als deskundige collega. Bergen op Zoom, 6 februari 2017 Willem Vermeulen Op zaterdag 16 september 2017 verzorgt de Werkgroep Excursies voor leden van de Geschiedkundige Kring de jaarlijkse dagexcursie. Schoonhoven heeft niet alleen een rijk historisch verleden, maar ook een unieke zilverindustrie. Mede omdat dit jaar in het Markiezenhof een tentoonstelling wordt gehouden over zes eeuwen zilver in en rond Bergen op Zoom, viel de keus voor de jaarexcursie 2017 op de Nederlandse Zilverstad. Als eerste zal op deze dag het Zilvermuseum met de bijbehorende zilversmederij worden bezocht. Na de lunch gaan we onder begeleiding van gidsen een stadswandeling maken door de historische binnenstad. Voor we vertrekken, kan iedereen op eigen gelegenheid nog een wandelingetje maken langs de vele mooie zilverzaken die Schoonhoven rijk is. Het volledige dagprogramma met reistijden, de manier van aanmelden, kosten en andere gegevens, wordt eind juni gepubliceerd in De Waterschans 2017-2. Houdt u er rekening mee dat de inschrijfperiode in uw vakantieperiode kan vallen. De Werkgroep Excursies 7 De Waterschans 1 - 2017

De Waterschans | 2017 | | pagina 7