Lezing ds. Willem Vermeulen Datum: woensdag 12 april 2017 Tijd: na het huishoudelijk deel van de Algemene Ledenvergadering Plaats: Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 (ingang Thomas de Rouckstraat) te Bergen op Zoom Jaarlijks organiseert de Geschiedkundige Kring na het officiële gedeelte van de Algemene Ledenvergadering een activiteit in de vorm van een lezing, vertoning van filmbeelden of anderszins. Dit jaar laten we ds. Willem Vermeulen aan het woord. Ds. Willem Vermeulen is verbonden aan de protestantse gemeente van Bergen op Zoom en tevens één van onze docenten aan de School voor Geschiedenis. Op 31 oktober 2017 is het 500 jaar geleden dat Maarten Luther zijn 95 stellingen tegen de kerk op de toegangspoort van de slotkapel te Wittenberg spijkerde. Ook stuurde hij ze naar de aartsbisschop van Mainz. We moeten vaststellen dat dit het begin was van de Reformatie. Wat waren de gevolgen voor Bergen op Zoom? Hebben we er hier in die tijd veel van gemerkt? Zijn er later nog reacties geweest? Kortom: Hoe is het de stad vergaan sinds dat bewuste moment 500 jaar geleden? Het belooft een interessant verhaal te worden, waarvoor wij u graag uitnodigen. Ook introducés zijn vanaf 20.45 uur van harte welkom. In verband met de capaciteit van de zaal verzoeken wij u uw aanwezigheid en die van eventuele introducés bij de lezing te melden vóór woensdag 5 april 2017, bij voorkeur per e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl (eventueel per telefoon 0164-257307). Maarten Luther, beeld op de Neumarkt, Dresden. 9 De Waterschans 1 - 2017

De Waterschans | 2017 | | pagina 9