Uitnodiging jaarexcursie 2017 Schoonhoven en het Nederlands Zilvermuseum. De Excursiecommissie van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom nodigt u uit voor de jaarexcursie 2017 op zaterdag 16 september. Bergen op Zoom zet deze zomer zijn zilversmeden van Stad en Land in het middelpunt van de belangstelling met de tentoonstelling Voorbij ijdelheid. Zes eeuwen zilver in en rond Bergen op Zoom. De Geschiedkundige Kring haakt hierop in met een bezoek aan Bezoekers zien, voelen, ruiken en horen zilver in het museum en ontdekken nog veel meer over dit veel zijdige edelmetaal in de Wereld van Zilver. In juni 2014 was de heropening van het Zilvermuseum Schoon hoven. De stad is al eeuwenlang een centrum van de ambachtelijke zilversmeedkunst in Nederland. Er zijn talloze zilverwinkels, zilversmidwerkplaatsen en zilverfabrieken te vinden. De voor Bergenaren bekende politicus en oud-burgemeester Dick de Cloe werd begin dit jaar in Schoonhoven benoemd tot Ambassadeur van Zilverstad 2017. De Zilverstad Schoonhoven ligt ten noorden van de Lek in de Krimpenerwaard in de provincie Zuid-Hol land, tegen de grens met de provincie Utrecht. De historisch strategische ligging op de grens van Hol land en het Sticht was mede bepalend voor de vorm van het stadscentrum. Dit historische stadscentrum wordt tijdens de stadswandeling onder leiding van deskundige gidsen verkend na de gezamenlijke lunch. Programma Vertrek op zaterdag 16 september 2017 om 9.30 uur van het parkeerterrein Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160, 4623 AH Bergen op Zoom. Bezoek aan het zilvermuseum. Groepslunch in het Museumcafé in Schoonhoven: belegde broodjes met kaas, vleeswaren en vis, een glaasje bouillon, thee en koffie. Stadswandeling onder leiding van deskundige gidsen. Na de stadswandeling hebt u nog ruimschoots de tijd om op eigen gelegenheid in de fraaie stad ver der rond te gaan. We verlaten Schoonhoven om 16.00 uur en verwach ten om 17.30 uur terug te zijn in Bergen op Zoom. Inschrijving De inschrijving staat open voor leden van de Ge schiedkundige Kring Bergen op Zoom, met desge wenst één introducé per lid. De deelnameprijs bedraagt 42,00 per persoon voor busvervoer, koffie met Zilvergebak bij aan komst, begeleid bezoek aan het museum, geza menlijke lunch en stadswandeling met gids. Telefonisch aanmelden voor deze reis: van dinsdag 4 juli 2017 na 10 uur, tot en met woensdag 12 juli 2017 (zolang er plaatsen beschikbaar zijn), bij P. Bernaards, telefoon 0164 - 23 77 44. Noem s.v.p.: 1. Naam (namen) aantal personen en uw telefoon nummer. 2. Uw lidmaatschapsnummer van onze vereniging. Het verschuldigde bedrag s.v.p. direct na aanmelding overmaken naar rekening NL 28 RABO 0347 2155 13, t.n.v. Penningmeester Geschiedkundige Kring Ber gen op Zoom, met vermelding "SCHOONHOVEN" en uw lidmaatschapsnummer van de Geschiedkundige Kring. U bent pas ingeschreven voor deze reis als óók de juiste betaling ontvangen is. Bij annulering uwerzijds kan 7,50 administratie kosten in rekening worden gebracht en ook de al ge maakte kosten. Het staat u vrij elders een annule ringsverzekering af te sluiten. De excursiecommissie namens het bestuur van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom

De Waterschans | 2017 | | pagina 38