schooltijd daarin gespeeld had. Het feest werd afgesloten met een reünie. 2008 Ontvlechting De samenwerking in de OMO-Scholengroep duurde drie jaar, maar strandde bruusk in 2008. In een brief van het personeel van Roncalli aan de voorzitter van de Raad van Bestuur OMO in februari 2008 staat: "Het volledige personeel van de Roncalli Scholengemeenschap heeft sinds het ontstaan van de OMO-Scholengroep Bergen op Zoom met stijgende verbazing en groeiende ergernis geconstateerd dat het gevoerde beleid van de Centrale Directie niet in overeenstem ming is met de gewekte verwachtingen. Wij ervaren dat onze identiteit, zowel in onder wijskundig opzicht als in stijl van leidinggeven, voortdurend onder druk staat. Het beleid is meer gericht op eenvormigheid dan op de uit bouw van de eigen identiteit en cultuur."15 In dezelfde brief geeft het personeel van Ron calli aan "de Centrale Directie niet langer als eindverantwoordelijk te erkennen". Van Loo zegt anno 2016 daarover: "De samenwerkings- gedachte was op Roncalli nooit echt geland. Toen ik daar wegging, richtte de controverse zich op mij." De Raad van Bestuur van OMO in Tilburg stelde een onafhankelijke observator aan die rapport moest uitbrengen over de gere zen problemen. "Tilburg" stelde onomwonden dat de Centrale Directie van de OMO-Scholen- groep eindverantwoordelijk was en bleef voor Roncalli: "Daarop valt niet af te dingen."16 Toen echter vestigingsdirecteur Veldhuyzen door Van Loo op non-actief werd gesteld, was voor het personeel van Roncalli emotioneel de maat vol. De medewerkers kwamen in opstand op 9 april 2008 tijdens een algemene personeels vergadering in aanwezigheid van Van Loo en van Hendrikse van de Raad van Bestuur.17 Daarop nam Kraakman, voorzitter van de Raad van Bestuur van OMO, het besluit tot een ont- Afb. 16. Leo Hermans ais Paus Johannes XXIII en Jan van der Mooren en Gerard Pouiissen ais kardinaien tijdens "Roncaiii de Musicai" in 2007. Foto: Ed Kii. 101 De Waterschans 2 - 2017

De Waterschans | 2017 | | pagina 61