vlechting van de Scholengroep. Dat werd op RoncaLLi met instemming begroet.18 Vestigings directeur Veldhuyzen mocht echter van de Raad van Bestuur niet terugkeren in zijn functie. Dit was zeer tegen de zin van de docenten van Roncalli.19 Er volgden daarop weinig vriendelijke onderhandelingen over de ontvlechting van de Scholengroep. In juni 2008 werd zelfs overwo gen door de Raad van Bestuur "of er nog langer plaats was voor Roncalli in het verband van Ons Middelbaar Onderwijs".20 Uiteindelijk bleef Roncalli binnen OMO en werd op 1 augustus 2008 weer een zelfstandige scho lengemeenschap. Een interim nam waar tot een nieuwe rector gevonden was. 2010 Herprofilering Dat werd Ludo Heesters (1960). Hij trof een school aan "waar door de perikelen van de ontvlechting veel energie verloren was gegaan en frustratie, angst en onzekerheid heersten. Ik schrok daarvan."21 Nu Roncalli weer een zelfstandige scholengemeenschap was en een eigen beleid kon voeren, zette de school zich in op een herprofilering. Het onderwijsaanbod werd uitgebreid met Spaans als examenvak, Cambridge Engels, Sport Plus, Natuur Plus en een Junior Musical Class voor kunstzinnige leerlingen. Ook kwam er een Excellent klas voor hoogbegaafde leerlingen. De herprofilering werd onderstreept met een nieuw logo. Hees ters: "De naam Roncalli met daarachter een uitroepteken als uiting van zelfbewustzijn. De kleur groen verwijst naar de omgeving waarin de school gelegen is." 2012 Kwaliteitszorg en Daltonlicentie In de jaren daarna werd er in kwaliteitszorg ge- investeerd, mede naar aanleiding van een kri tische beoordeling door de Onderwijsinspectie. Verder werd er aansluiting gezocht bij de Dal tonvereniging. Aan de in de jaren zestig gefor muleerde doelstellingen vrijheid, samenwerking en zelfstandigheid werden effectiviteit en reflectie toegevoegd. De term vrijheid werd omgezet in verantwoordetijkheid. Leraren verdiepten zich nader in de Daltonwerkwijze en bezochten an dere Daltonscholen. Een visitatie van de Dalton vereniging leverde het predicaat Dattonschoot op. Het leerlingenaantal groeide tot circa 1.200, waardoor opnieuw een uitbreiding van het schoolgebouw noodzakelijk was. 2017 60-jarig bestaan Dit jaar viert Roncalli het zestigjarig bestaan. Dat gebeurt onder andere met een jubileum voorstelling van de Junior Musical Class in thea ter De Maagd. Voor de komende jaren zal er Afb. 17. Het nieuwe gedeette van de Roncatti Schotengemeenschap met daarin het studiehuis en de mediatheek, 2012. Foto: Ed Kit. De Waterschans 2 - 2017 102

De Waterschans | 2017 | | pagina 62