verzameling oude prenten bewaard gebleven bij de erven Goosen. Van de mooiste exemplaren in de winkel hadden de Goosens een eigen collectie aangelegd. Uit deze verzameling wordt thans een aantal fraaie exemplaren in de veiling aangeboden. Tentoonstelling en kijkdagen Markiezenhof Voorafgaande aan de veiling op 17 november zal een selectie van topstukken in een tentoon stelling worden gepresenteerd. Deze tentoon stelling wordt ingericht door Daphne Valentijn, assistent-conservator in Het Markiezenhof en lid van onze redactie, in samenwerking met Maarten Anthoni, directeur van Veilinghuis Ko rendijk. De topstukken zullen van 4 tot 17 no vember te zien zijn op de begane grond van Het Markiezenhof, in de Hofzaal en de Tuinzalen. Zowel de expositie als de veiling zullen gratis toegankelijk zijn voor alle geïnteresseerden. De mogelijkheid bestaat om voorafgaande aan de veiling een bod voor één of meerdere prenten of boeken te plaatsen bij de receptie van Het Mar kiezenhof. Het Zeeuws Veilinghuis Het in Middelburg gevestigde Zeeuws Veiling huis is een van de meest gerenommeerde vei linghuizen in Nederland en België. Er is ook een vestiging in Amsterdam. De dependance Veilinghuis Korendijk is gespecialiseerd in het taxeren en veilen van oude boeken, kaarten en prenten. De veiling vindt plaats op de wijze en onder voorwaarden zoals gebruikelijk bij het Zeeuws Veilinghuis en Veilinghuis Korendijk. Nadere info en contact Nadere feitelijke informatie met betrekking tot de expositie en de veiling, zoals data, tijdstippen, de tentoonstelling, de catalogus, verloop van de veiling, zal binnenkort verschijnen op de web site van Het Markiezenhof www.markiezenhof.nl en op de website van Veilinghuis Korendijk www.veilinghuiskorendijk.nl. Afb. 2. Profiel van Bergen op Zoom, ets en gravure, Pieter Hendrikz. Schut, 1656. Afb. 3. De ruïne van de Grote Kerk gezien vanuit de Kerkstraat in 1748, ets en gravure door Simon Fokke 1772, naar een tekening door Cornelis Pronk. Ki'rgen" of Zoom De Waterschans 3 - 2017 114

De Waterschans | 2017 | | pagina 10