ben van een houder patronen U reeds voor het vuurpeloton bracht. Hoe vele onderduikers heb ben hun toch al moeilijk bestaan slechts vol kun nen houden door het wel uiterst riskante bedrijf van onze overvalploegen? Wij zouden op deze wijze door kunnen gaan en alle soorten van ille gaal werk de revue laten passeren. We doen het echter niet, want we zijn er van overtuigd dat ook aan U dit alles voldoende is bekend." Piet van Lammeren Gelukkig was er over deze jongens nog informa tie te vinden. Een van hen is Piet van Lammeren. Hier volgt zijn verhaal. Piet was twintig jaar oud op het moment dat de Tweede Wereldoorlog uitbrak. Zijn opa, Kees (Cornelis) van Lamme ren, was geboren in Ter Aar. Hij was van beroep uitvoerder en was naar Halsteren gekomen voor de bouw van de kerk van Lepelstraat. Hij ging in de kost bij Mie (Maria Elisabeth) Schoen, met wie hij 1874 trouwde. Ze hadden een café met speeltuin en een wagenmakerij aan de Tholen- se weg in Halsteren. Hun zoon Bertus (Gijsber- tus Petrus) van Lammeren trouwde in 1902 met Neelie (Maria Cornelia) Doggen. Zij was een wees die inwoonde bij haar broer in het café aan het Tholense Veer. Bertus was eigenaar van een houten-borstelblokkenfabriek. Hun zoon Piet (Petrus Cornelia Matheus) van Lammeren werd geboren op 13 februari 1920 in Halsteren. Hij was het achtste en tevens laatste kind van dit diepgelovige gezin. Op het moment dat de Tweede Wereldoorlog uit brak, was Piet van Lammeren in militaire dienst in Bergen op Zoom. Hij was voor de dienstplicht Afb. 2. De familie Van Lammeren in 1927 ter gelegenheid van het 25-jarig huwetijk van Bertus en Neetie van Lammeren. Piet is het jongetje op de voorste rij, derde van tinks. Foto West-Brabants Archief, cottectie Bergen op Zoom. De Waterschans 3 - 2017 128

De Waterschans | 2017 | | pagina 24