Het was een even prettig als goed gedisciplineerd troepje, dat er een uitstekenden en fraaien indruk maakte door zijn kleedij. We beginnen deze maand aan de uitvoering van ons plan. Doen we dan in den zomer aan wedstrijden mee, dan behoeft ons clubje voor niemand meer een vraagteken te vormen omtrent zijn herkomst. Onze kleedij vormt dan ons vaandel; alhoewel we dezelfde onderscheiding overigens ook op onze toestellen hebben aangebracht."6 Dat Piet van Lammeren lang niet onverdienste lijk aan wedstrijden deelnam, blijkt wel uit het feit dat hij in juli 1939 tweede werd bij de lande lijke wedstrijd om de eerder genoemde Neer- landiaprijs. In de Bredase Courant lezen we hier over het volgende: "Zondag was het den geheelen dag een gezel lige drukte van de jonge luchtvaartenthousias ten uit geheel Nederland die op het ex-vliegveld De Eendenkooi, nabij Woensdrecht, om den wisselprijs van Neerlandia kampten, met di verse motor- en zweefvliegmodellen. Ruim 100 deelnemers waren hier aanwezig, die met au tobussen waren aangekomen uit Utrecht, Hol land, Limburg, Zeeland en Brabant, met ruim 100 toestellen. Er was zeer veel belangstelling. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den voorzitter van de Centrale Jeugdcommissie van de Kon. Ned. Vereen. voor Luchtvaart, den heer H.F.L. Holtz, den heer van Hagelen, terwijl de algeheele leiding berustte bij ing. Van Hattum. Omstreeks 10.00 uur werden de eerste toestel letjes gestart en vrij spoedig had P. van Lam meren uit Halsteren den besten tijd. Zijn toe stelletje was zichtbaar tot 4 min. 31 sec. terwijl het nog steeds verder richting België verdween. Tot een kwartier voor het einde was hij nog de eerste, doch toen werd het toestelletje van v. Dalen uit Utrecht gestart en maakte een tijd van 7 min. Om dan eveneens uit het oog te geraken. Het weer was nu niet direct ideaal er stond heel veel wind, wat ook de tijden van de motor modellen beïnvloedde. Omstreeks 6 uur werden in den hangar van den Bergen op Zoomsche zweef-en motorvliegtuigclub de prijzen aan den verschillende winnaars uitgereikt, welke bestonden uit vluchten met de K.L.M., diverse boekwerken over het vliegen en bouwdozen. Voor de motormodellen was er een aardig ben zinemotortje als 1e prijs gesteld. De uitslagen luidden: 1 Van Dalen, Utrecht 372 sec. 2 P. van Lammeren, Bergen op Zoom 271 sec. 3 Van Leusden, Delft, 215 sec. 4 L. Meijvis, Bergen op Zoom 153 sec. 5 Meeuwissen, Breda 149 sec. Motormodellen: P. Heijnen, Maastricht 90 sec. 2 Van Egge, Maastricht, 68 sec. 3 Van Dam, Delft 63 sec. 4 Van Arendsbergen, Beek, 36 sec. 5 P. Visser, Den Haag, 35 sec."7 Vermeldenswaard is ook nog het stukje dat we aantroffen in de Bredase Courant van 23 augus tus 1939: "Door medewerking van De Jonge Werkman heeft de Bergen-op-Zoomsche Jeugd Luchtvaart Club, thans de beschikking gekre gen over een eigen werklokaal. Maandagavond kwamen de leden bijeen om dit gebeuren op een eenigszins feestelijke wijze te vieren. De Afb. 6. Voorbeeld van een model zweefvliegtuig (Grosse Win kler) zoals gebruikt bij jeugdluchtvaartclubs in de jaren 1930, foto Outerzone. 131 De Waterschans 3 - 2017

De Waterschans | 2017 | | pagina 27