Een historische veiling Oude kaarten en prenten uit de collecties Van den Bulck en Goosen Jan Peeters Voor het eerst in de geschiedenis zal er in de Hofzaal van Het Markiezenhof een veiling plaatsvinden. Het wordt een veiling van bijzondere oude prenten, kaarten en plattegronden, waarbij de nadruk zal liggen op de geschiedenis van Bergen op Zoom. De veiling wordt op 17 november aanstaande georganiseerd in nauwe samenwerking met Veilinghuis Korendijk, een dependance van het Zeeuws Veilinghuis in Middel-burg. Gezien de hoge kwaliteit van het aangeboden materiaal en het éénmalige karakter van de veiling belooft het een unieke gelegenheid te worden om een fraaie oude prent van Bergen op Zoom te verwerven. De persoonlijke collectie van Ad van den Bulck Tijdens de veiling zal de persoonlijke collectie prenten en kaarten van onze voormalige voorzit ter Ad van den Bulck (t 2015) worden geveild. Zoals velen van U weten, was Ad hartstochtelijk geïnteresseerd in geschiedenis, niet alleen in die van onze eigen stad en regio, maar ook die van Zeeland, waar de voorvaderen van Ad vandaan kwamen. Ad van den Bulck heeft bij zijn leven een prachtige verzameling van hoge kwaliteit aangelegd, bestaande uit stadsgezichten, stads plattegronden en allerlei soorten kaarten van Bergen op Zoom. De etsen, gravures en litho's dateren uit de zeventiende, achttiende en de ne gentiende eeuw. Ze hebben met name Bergen op Zoom tot onderwerp, maar ook plaatsen in de rest van het oorspronkelijke hertogdom Brabant en plaatsen in Zeeland. Van sommige prenten zijn er meerdere exemplaren in de collectie aan wezig. Vaak betreft het bijzonder mooie drukken. Collectie Goosen Ook zullen er prenten van Bergen op Zoom wor den geveild die afkomstig zijn van de bekende familie Goosen. Kunsthandel Goosen was een begrip in Bergen op Zoom gedurende het groot ste deel van de vorige eeuw. De winkel in de Fortuinstraat werd uitgebaat door drie genera ties van dezelfde familie. Hoewel de kunsthan del niet meer bestaat, is er nog wel een grote Afb. 1. Kaart van de West-Brabantse Waterlinie in aanleg, situatie 1628, ets en gravure, Frans van Schoten 1628. 113 De Waterschans 3 - 2017

De Waterschans | 2017 | | pagina 9