Dinsdag 27 maart 2018 Mariëlle Polman: Lof der zwakheid. Anton van Duinkerken over het gelukkige leven "Uit doem en uit ellende rijst soms het rank- ste lied", zo citeert Anton van Duinkerken Jan Engelman in De mensen hebben hun gebreken. Gebreken dienen volgens hem geprezen te worden, niet alleen gelaakt. Wat betekent dit voor de gedachten van Van Duinkerken over het geluk? Wat zou hij vinden van de tegenwoordige succes- en gelukscultuur? We gaan op zoek naar zijn opvattingen aan de hand van zijn lite ratuur- en cultuurkritieken. Locatie en tijd: Bergen op Zoom, Museum Het Markiezenhof, Steenbergsestraat 8, lezingen van 20.00-22.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. De deelnamekosten bedragen 27,50 voor 4 lezingen (inclusief koffie/thee). In de voorver koop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van het Markiezenhof vanaf 12 januari (dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties. Wanneer er nog kaarten voorradig zijn, is het vanaf dinsdag 27 februari mogelijk om kaarten per lezing te kopen, deze kosten 10,00 per stuk (op op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar: lezingenreeks@bergenopzoom.nl of bellen naar Yolande Kortlever (0164-277077). Dinsdag 20 maart 2018: Wies van Leeuwen: Kerken in Brabant, verle den, heden en toekomst De lezing gaat over het bestaande en het ver dwenen kerkenlandschap van onze provincie. Immers, wat wij nu aan de horizon zien, is het resultaat van een grote dynamiek. Veel is ge sloopt, verwoest of ingrijpend verbouwd. Daarbij ging veel schoonheid verloren, maar er is ook nieuwe schoonheid voor in de plaats gekomen. De kerken vertellen ons verhalen over ons he den en verleden. Ze vormen een erfenis die we moeten koesteren. Er wordt ingegaan op de waarde van kerken en hun kunstschatten en op manieren waarop we ze voor de toekomst kun nen bewaren. Nieuwe leden per 1 december 2017 Dhr. A.J. Bruijs Bergen op Zoom Dhr. L.P.M. Dingemans Roosendaal Dhr. A.R. t Hart Bergen op Zoom Dhr. C. de Jong Bergen op Zoom Dhr. A.A.J. Keulemans Bergen op Zoom Dhr. Y. Michielsen Bergen op Zoom Dhr. C.P. Minnaard Bergen op Zoom Mevr. J.C.M.E. Niederer-Delhez Roosendaal Dhr. A.M.F. Proost Bergen op Zoom Dhr. K.V.J. Siebelink Hoeven Dhr. C.A.J. van Tiggelen Halsteren Mevr. F. Vermeulen Bergen op Zoom Afb. 2. De St. Gummaruskerk in Steenbergen (19041, foto Wies van Leeuwen. De Waterschans 4 - 2017 162

De Waterschans | 2017 | | pagina 10