Geschiedenisquiz 2018 de Bergse representant van weer een andere vorm van mecenaat: de financiële ondersteu ning van een museum, in dit geval een over- heidsmuseum, door met particulier initiatief bijeengebrachte gelden Wij vinden het een eer dat we als Geschiedkundige Kring ons eigen vijftigjarig jubileum samen met de twee andere genoemde gouden jubilarissen mogen vieren. Het programma voor 2018 staat daarom bol van de activiteiten en we zullen u daarvan elk kwar taal met een Jubileum nieuwsbrief op de hoogte stellen. De eerste heeft u inmiddels aangetrof fen bij deze uitgave van De Waterschans, zodat u alvast alle data in uw agenda voor het nieuwe jaar kunt noteren. Ik wens u allen fijne feestdagen toe en hoop u weer te treffen op zaterdagmiddag 13 januari in het Vestzaktheater van Het Zwijnshoofd bij de feestelijke opening van het jubileumjaar! Koert Damveld, voorzitter Op vrijdagavond 13 april 2018 zal de veertiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaatsvinden. De quiz wordt gespeeld in de theaterzaal van de Regionale Scholengemeenschap 't Rijks. Team SBM II, winnaar van de geschiedenisquiz 2017, zal de wisselbeker verdedigen. In 2018 bestaat de Geschiedkundige Kring vijftig jaar. Dat de quizmakers daarop zullen inspelen, zal u niet bevreemden. Evenals bij voorgaande quizzen, telt ieder team maximaal zes leden. Teams die in 2017 aan de geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen medio januari 2018 per e-mail een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 2018. Ook voor nieuwe teams staat inschrijving open. Vanaf 1 februari 2018 kunnen teams zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw op: quiz@geschiedkundigekringboz.nl of op: degraauw@home.nl. De inschrijving sluit op 15 maart 2018, of zodra het maximale aantal van 24 teams zich heeft aangemeld. De Waterschans 4 - 2017 156

De Waterschans | 2017 | | pagina 4