Beste lezer, Colofon Zoals u elders in deze Waterschans kunt lezen, ziet Joost de Graauw zich om gezondheidsredenen gedwongen om de redactie te verlaten. Het is niet anders, zijn vertrek wordt door ons bijzonder betreurd. Joost was een belangrijk lid van ons team. Hij vervulde zijn redactionele taak met uitzonderlijk grote inzet en precisie. Talloze malen was Joost dege ne die ons attent maakte op inhoudelijke of taalkundige ongerechtighe den in de aangeleverde kopij. Joost is een bedachtzaam persoon en een geboren diplomaat. Hij was ook degene die emoties wist te temperen, wanneer die aan de redactietafel wel eens hoog dreigden op te lopen. Ik betreur zijn vertrek wel in het bijzonder, omdat Joost als mijn persoon lijke klankbord fungeerde. Van collega's in een commissie, zijn we in de loop van de tijd vrienden geworden. Die vriendschap blijft, beste Joost, en we hopen dat je in andere functies in de organisatie nog lang bijdra gen kunt blijven leveren aan onze volop bloeiende en jubilerende vijftig jarige vereniging, de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Voor je werk bij ons: dank je wel! Beste lezer, ik associeer Joost altijd nog met school, met het Moller, we zijn generatiegenoten. In 1968 werden de Kring en de Vrienden opgericht en werd er voor het eerst een tentoonstelling ingericht in het Markiezen hof. 1968 was ook het jaar waarin ik het Mollerlyceum verliet. Buiten Bergen, in de grote wereld, vonden er in dat jaar heel belangrijke ont wikkelingen plaats. Het vertrek van Joost uit de redactie en de drie jubi lea riepen bij mij een groot aantal herinneringen op. In het onderstaan de doe ik een poging om daarmee zowel de driedubbele stichting, als I III Inleveren kopij voor Waterschans 2, 2018: vóór 1 mei De Waterschans 48ste jaargang nr. 1, maart 2018 Kwartaaltijdschrift van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom ISSN 0926-3918 Oplage: 1300 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl webmaster: Laurijs Weyts: webteam@geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom Bestuur Voorzitter: Koert Damveld Secretaris: Sjef de Wit HoUeweg 65 4623 XB Bergen op Zoom tel: 0164 - 257307 e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Jos van Rijn Het Gilde 7 4661 MB Halsteren Tel.: 0164-683418 e-mail: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Bankrekening 24 05 922 IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal) per jaar Erelid Dr. W.A. van Ham Ledenadministratie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Rob Franssen Jan Hopstaken Ria Huisman Flores Remijn Willem van Rooij Marc van der Steen Redactie van De Waterschans: Jaap Dekker (redactiesecretaris) Bart van Eekelen Margot Franken Jan Peeters (hoofdredacteur) Daphne Valentijn Redactiesecretariaat Jaap Dekker Ansjovislaan 27 4617 AN Bergen op Zoom tel.: 0164-237572 e-mail: j.j.j.dekker@home.nl Toezicht distributie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Omslag: Ds. Godefridus Cornelisz Udemans, ets en gravure door Johan nes Sarragon,1635. Collectie Zeeuws Archief, Middelburg. Layout-vormgeving/druk Twigt GrafiMedia - Moordrecht

De Waterschans | 2018 | | pagina 2