Aanmelding Werkgroep Excursies Een bericht van de Reiscommissie Geschiedkundige Kring Bergen op Zoom de Geschiedkundige Kring en de Vrienden van het Markiezenhof opgericht en vond er in een zaaltje van het Markiezenhof een eerste, bescheiden tentoonstelling plaats. En wij, wij deden ons eindexamen. Op 6 juni, D-day, kregen mijn kLasgenoten en ik ons einddipLoma in de gymzaal van het Mollerlyceum. In de we ken daarna volgde een lange reeks van eindexa menfeesten, vaak tot diep in de nacht. En het was nog steeds prachtig weer, overdag was het heet, 's avonds bleef het lang warm. Waar mo gelijk, vierden we ons eindexamen buiten, in de open lucht. Aan het eind van die nachten reed ik op mijn brommertje terug naar Steenbergen. Vervolgens, in juli, verscheen er een onbekende jongeman in Steenbergen, een paar jaar ouder dan ik. Zijn naam was Gildas Corre, hij was een Breton en studeerde aan de École Potytechnique in Parijs. Hij logeerde een weekje bij zijn tante in Steenbergen, mevrouw Schilstra, lerares Frans aan het Rijks en buurvrouw van mijn beste vriend, Fred. Fred besloot hem onder zijn hoede te nemen. GiLdas bLeek gesLoten, stuurs en totaaL getraumatiseerd te zijn. Hij had meegedaan aan de Parijse rellen en was daarna door zijn fami lie in Bretagne de straat op geschopt. Zo kwam ik in de persoon van Gildas Corre rechtstreeks in aanraking met het grote wereldgebeuren en dat maakte behoorlijk wat indruk. Gildas was op weg naar een vakantieliefde in Amsterdam. Fred, mijn zus en ik besloten om hem daarheen te ver gezellen. Vervolgens hebben we nooit meer iets van hem gehoord. In de laatste week van augustus 1968 vertrok ik opnieuw naar Amsterdam, deze keer om deel te nemen aan de kennismakingsperiode van de Olofspoort, de studentenvereniging waar ik mij als nieuw lid had aangemeld. Mijn jeugd was voorbij. Jan Peeters, hoofdredacteur Voor leden van de Geschiedkundige Kring en hun eventuele introducés organiseert de Werkgroep Excursies vier keer per jaar een excursie en de jaarexcursie. Het zijn verzorgde busreizen van een hele of een halve dag, al of niet inclusief lunch. Onder begeleiding van leden van de Werkgroep Excursies worden (tijdelijke) tentoonstellingen en musea bezocht, bij voorkeur in combinatie met een bezoek aan historische objecten/locaties in Nederland en België. Als men uitgenodigd wil worden voor de excursies, dan moet men zich hebben aangemeld bij de Werkgroep Excursies, die zorgt er ook voor dat alle bij de Werkgroep Excursies ingeschreven leden voor elke excursie schriftelijk worden uitgenodigd. Er is geen verplichting tot deelname. Leden van de Geschiedkundige Kring kunnen zich vanaf heden voor de Werkgroep Excursies aanmelden, telefonisch bij Fons Evers telefoon 0164-210283, of per e-mail fons.evers0ziggo.nl, onder vermelding van postadres, telefoon en lidmaatschapsnummer Aanmeldingen worden graag tegemoetgezien. Fons Evers, namens de Werkgroep Excursies De Waterschans 1 - 2018 4

De Waterschans | 2018 | | pagina 4