r'"S Beste lezer Kroonleden In april 2016 heb ik bij de Algemene Ledenver gadering de voorzittershamer overgedragen aan mijn opvolger Koert Damveld. De last die ik ondervond van mijn Multiple Sclerose stond een tweede termijn als voorzitter in de weg. Ik heb destijds aangegeven dat ik mijn redacteurschap van De Waterschans zou proberen te continue ren, want sinds Waterschans 2014-1 was ik ook lid van de redactie. Helaas hebben zich sinds dien ontwikkelingen op het gebied van mijn gezondheid voorgedaan die een negatief effect hadden op mijn welbevinden. Ik heb medisch advies ingewonnen en de uitkomst daarvan was dat ik mijn bezigheden zou moeten verminde ren. Dus ik moest de afweging maken welke van de diverse activiteiten het meest belastend was en dat bleek het redacteurschap van De Water schans te zijn. Al enige tijd had ik het gevoel dat ik er niet de inzet voor kon leveren die ik wilde, zodat ik naar mijn eigen maatstaven het redac teurschap niet kon invullen zoals ik dat passend achtte. Ik kon mij niet onvoorwaardelijk voor de redactie inzetten, zonder daarvan zelf nadelen te ondervinden. In samenspraak met de re dactie heb ik daarom besloten met ingang van De Waterschans 2018-1 mijn redacteurschap te beëindigen. Ik vind dat jammer, omdat het redacteurschap lenigheid van gedachten vraagt en tenminste enige kennis van de materie waarover auteurs schrijven. Daarnaast worden je taalkundige kennis en inzichten danig op de proef gesteld. En het is niet alleen goed om op die manier de grijze massa te blijven prikkelen, het is ook een leuke uitdaging. Ik heb daarvan afstand moeten nemen en zal mijn activiteiten voor de Geschiedkundige Kring voortaan moe ten beperken tot de organisatie van de jaarlijkse geschiedenisquiz en tot het genieten van alles wat deze mooie vereniging te bieden heeft. Behalve het verlies van het taakinhoudelijke, betreur ik zeer dat ik moet terugtreden uit het redactionele team. Na het vertrek kort achter elkaar van enkele andere redactieleden en de toetreding van een nieuw lid, leek het er op dat de samenstelling van de redactie weer stabiel was geworden. Helaas moet ik nu zelf roet in het eten gooien. Ik ga van mijn (nu ex-) redactieleden missen hun grote inzet en hun gedrevenheid om in teamverband het kwaliteitsproduct neer te zet ten dat De Waterschans is. Ik wens de redactie veel wijsheid toe en een aangename tijd als re dactioneel team. Ik dank hen voor hun collegia liteit en discussies. Joost de Graauw Nieuwe leden per 1 maart 2087 Dhr. J. Konings Bergen op Zoom Dhr. N.A. van Nieuwenhuyzen Bergen op Zoom Mevr. A.J.M. Schot Bergen op Zoom Dhr. H.P. Steenbergen Oudenbosch Mevr. E. van Terheijden-Vriens Huijbergen Dhr. J. Tetterode Poortvliet FAUSTD NU Ml NE BERQA VIDTRIX De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Grand Hotel en Résidence DE DRAAK - A Hampshire Classic Lindhout schilder-vastgoedonderhoud 5 De Waterschans 1 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 5