gen op Zoom en Adrianus J. de Vos, koopman te Oosterhout aan als medevennoten.18 Gedrieën richtten zij de NV Autohandel Van Breemen en Langen op.19 Onder deze naam bouwde het bedrijf op een chassis van een Ford TT onder andere een spuitwagen voor de brandweer van Bergen op Zoom (afb. 8 en 9). Het kapitaal van de vennootschap bedroeg 25.000 verdeeld in 25 aandelen van 1.000, waarin door elk van de vennoten werd deelgenomen voor twee aan delen, zodat zes aandelen waren geplaatst en volgestort. Van Breemen trad op als directeur met aan zijn zijde Langen en De Vos als commis sarissen. Na anderhalf jaar koos Van Breemen toch weer voor een bestaan als handelsreiziger. Op zijn verzoek werd er op 28 oktober 1930 op het kantoor van notaris Willem J. van Gruting een buitengewone vergadering van aandeelhouders bijeen geroepen.20 Buiten de directeur en de twee commissarissen schoof ook Antonius A.J. (Tom) Wieleman, koopman te Bergen op Zoom, aan als vierde aandeelhouder. Hadden de drie aan deelhouders van het eerste uur nog steeds ieder twee aandelen, Wieleman had er drie in zijn bezit, waardoor het geplaatste kapitaal tot 9.000 was gestegen. Staande de vergadering gaven de directeur en de twee commissarissen te kennen hun functies neer te leggen. Met al gemene stemmen werd daarna Wieleman tot directeur benoemd. In een paginagrote adver tentie werd door de NV Nederlandsche Ford Auto mobiel Fabriek in Rotterdam bevestigd dat Tom Wieleman als Official Ford Dealer voor Bergen op Zoom, Tholen en omstreken was aangesteld.21 In april 1931 werd de naam van het bedrijf ge wijzigd in A.A.J. Wieleman's Automobielbedrijf NV.22 Een paar maanden later vertrok Wieleman naar Heerlen, waar hij zich als Forddealer vestigde aan de Benzenraderweg.23 In zijn onderneming in Bergen op Zoom stelde hij De Vos aan tot di- ii. s.JjufohdnüiL /Uf<\Xanptu yZfCÏÏL t j WÉKT Afb. 8. Motorspuitwagen van de Bergse brandweer met carrosserieopbouw door de N.V. Autohandel Van Breemen Langen, op een chassis van een Ford TT. Het kenteken was afgegeven in 1929. Foto collectie Fred van Breemen. 65 De Waterschans 2 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 21