- clair Petroleum Company SA.26 Bij de vestiging aan de Antwerpsestraatweg werden de pompen gemoderniseerd. Daar liet het bedrijf door de NVBataafsche Import Maatschappij (BIM) een elektrisch aangedreven pompinstallatie aanleg gen ter vervanging van de handpompen.27 Op 20 juni 1933 vond er weer een buitengewone vergadering van aandeelhouders plaats waaruit bleek dat het kapitaal inmiddels naar 50.000 was verhoogd, waarvan 20.000 was geplaatst en volgestort. Aanwezig waren directeur De Vos en Johannes P.A.M. Mastboom, autohandelaar te Bergen op Zoom, de vertegenwoordigers van alle aandelen.28 De Vos behield zijn baan als directeur voor een jaarsalaris van 4.620. De bedrijfsnaam van de garage aan de Antwerp sestraatweg werd nogmaals gewijzigd, nu in De Vos Co's Autobedrijf NV.29 Na een jaar onder deze naam werkzaam te zijn geweest, liquideer den de twee aandeelhouders eind 1934 de on derneming en droegen het garagebedrijf over aan de nieuwe eigenaren. Oprichting Difoga Op 1 december 1934 namen vader dr. ir. Herman G.K.F. Diepen, beherend vennoot van de wollen- stoffenfabriek NV Gebroeders Diepen in Tilburg en zoon, Frederik J.L. (Frits) Diepen, negentien jaar oud, de garage aan de Antwerpsestraatweg over. Voordat de handtekeningen konden worden gezet moest er, vanwege de leeftijd van Frits, eerst handlichting worden verleend.30 Dat ge beurde in november, voorafgaand aan de op richting van de NV Automobiel Maatschappij Difoga (Diepen's Ford Garage). Frits trad op als directeur en werd bijgestaan door zijn vader die de functie van commissaris vervulde. Het maat schappelijk kapitaal van Difoga bedroeg 25.000 waarvan 5.000 was geplaatst en volgestort.31 Als procuratiehouder werd boekhouder Theodo- rus M. Wagemans aangesteld.32 De bedrijfsleiding kwam in handen van automonteur Eduard W. (Wart) van Helmond, afkomstig uit Tilburg (afb. 12).33 Diepen pakte de zaken meteen grondig aan. Ter gelegenheid van de opening van zijn bedrijf Afb. 12. De Difogagarage aan de Antwerpsestraatweg 94, Bergen op Zoom. Liggend, rechts: Philemon van Dongen. Staand, derde en vierde van links: de broers Fons en Jan Daalmans. Staand, vijfde van rechts: Gerrit Suijkerbuijk en geheel rechts Frans (Suus) Mathijssen. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. 67 De Waterschans 2 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 23